Rubriky
Zprávy

Část děčínského odboru sociálních věcí a zdravotnictví se stěhuje do nových prostor budovy A6

Budova A6 děčínského magistrátu (bývalá knihovna na Mírovém náměstí), prošla zásadní rekonstrukcí. Vznikly tu nové kanceláře, sociální zázemí a také výtah. Vše, včetně vstupu do budovy bočním vchodem, je bezbariérové. Ve čtvrtek 20. srpna tu proběhl den otevřených dveří nejen pro zastupitele města, ale také pro veřejnost.

„Investice do rekonstrukce budovy nás vyšla na 32,4 miliony korun, vše jsme hradili z rozpočtu města,“ říká primátor Děčína Jaroslav Hrouda s tím, že jen roční údržba budovy (vytápění, úklid, ostraha) vyšla město na cca 600 tisíc korun.

Kvůli vlhkým sklepům, které nebylo možné využívat již ani jako skladiště knih, byla budova odizolována. Uvnitř pak proběhly dílčí úpravy.

Právě do těchto prostor se v pátek 21. srpna stěhuje oddělení sociálně-právní ochrany dětí. Působit zde bude agenda kurately pro děti a mládež a agenda náhradní rodinné péče. V den stěhování, tedy 21. srpna, budou od 8 do 12 hodin zajištěny úřední hodiny pro veřejnost v budově A2.

Druhá vlna stěhování pak proběhne 28. srpna, kdy se bude z budovy A2 do budovy A6 stěhovat agenda terénních pracovnic – a právě v budově A6 budou ten den zajištěny úřední hodiny od 8 do 12 hodin.

Součástí budovy A6 je také velká zasedací místnost. V příštím roce by měla projít také rekonstrukcí. Tady by se měla v budoucnu konat zastupitelstva města.

Současně probíhá v budově magistrátu výstavba nové oddací síně, která svatebčanům nabídne komfortnější zázemí. Navíc bude mít vyšší kapacitu, než má stávající obřadní síň, když svatebčané často musí stát také na chodbě.

Zdroj: Magistrát města Děčín