Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Drogy se muži snažili před strážníky ukrýt
V sobotu při obchůzkové činnosti hlídka strážníků spatřila dvě sedící osoby na zadní rampě kina Sněžník. Muži po spatření hlídky se rychle snažili něco schovat v kapsách oděvu. Zkušení strážníci na základě tohoto chování vyhodnotili, že by se mohlo jednat o osoby aplikující si drogy. Ve svém úsudku se nemýlili. V následném rozhovoru se strážníky muži potvrdili svou závislost na drogách a také to, že v daný moment se uchylovali k aplikaci drog, ale vyrušila je hlídka. Také se doznali, že v daný okamžik drogy u sebe mají. Proto strážníci na místo přivolali hlídku Policie České republiky a muže i s drogami ji předali k následným úkonům.

Útočníka strážníci během několika minut zadrželi
V neděli v pozdních večerních hodinách byla hlídka strážníků vyslána k nočnímu baru blízko Masarykova náměstí, kde mělo dojít k napadení tří můžu a jedné ženy ze strany neznámých útočníků. Po příjezdu na místo události hlídku obklopila skupinka poškozených, kteří se strážníkům snažili předat informace o napadení. Během krátkého okamžiku strážníci od dotyčných získali důležité informace, které by mohli vést k dopadení pachatelů. Popis následně předali i dalším hlídkám operujícím v blízkém okolí. Během něklika minut druhá hlídka vykonávající hlídkovou činnost na Starém městě nahlásila dopadení jednoho z útočníků. Na místo se také dostavila hlídka Policie České republiky, která si celou věc převzala, včetně útočníka, k následujícím úkonům.

Mladíci poničili plot
Hlídce strážníků se podařilo při hlídkové činnosti v pátek v odpoledních hodinách odhalit a zajistit pět mladistvých výtržníků, kteří ničili plot u Skateparku na Starém městě. Mladí „chuligáni“ byli na místě předáni hlídce Policie České republiky, která si celou věc převzala k dořešení.

Zdroj: MP Děčín