Válečníci porazili Labutě i podruhé a zahrají si finále AAC!

Do odvety semifinále evropského poháru Alpe Adria Cup odjížděli Válečníci (bez rozehrávače Feštra) s pětadvacetibodovým „polštářem“ z prvního duelu, který jim dával slušnou naději na postup, ale také si byli vědomi síly Labutí na domácí palubovce.  Nakonec však druhé semifinále zvládli na jedničku, v ofenzivně laděném střetnutí přestříleli domácí a postoupili do finále.

Trenér Děčína, Tomáš Grepl, udělal v sestavě jednu změnu, když místo Autreyho poslal do základní pětky Kroutila, a byl to právě on, který trojkou otevřel skóre duelu. Po něm přidal trojku i Pomikálek, a vzápětí trefil Kroutil druhou trojku, čímž zařídil vedení 2:9 a dostal svůj tým do pohody. Domácí se sice snažili odpovědět, ale Děčín hrál v útoku dobře, a po koších Carlsona a Kroutila vedl po čtyřech minutách již dvojciferným rozdílem 7:18. Labutě však odpověděly šňůrou 11:0, čímž vyrovnaly na 18:18. Konec čtvrtky ale na děčínské straně patřil Autreymu, který osmi body v řadě vrátil svému týmu vedení – 22:26. Ve druhé čtvrtině střídaly oba celky úspěšné útoky, domácím se však začalo dařit ve střelbě za tři body, takže po třech minutách bylo srovnáno na 32:32. V polovině této desetiminutovky dokonce Labutě otočily na 41:38, ale Válečníci je nenechali výrazněji odskočit a drželi se na dostřel. V poslední minutě první půle nejprve domácí Blazan zvýšil trojkou na 52:49, na druhé straně však Žikla dvěma body a Pomikálek trojkou otočili na 52:54, ale poločas skončil plichtou 54:54.

Vyrovnaný poločas byl dílčím úspěchem v boji o postup, přesto se museli naši mít na pozoru. Naštěstí hned v úvodu třetí čtvrtiny si potvrdili, že v útoku jim to stále funguje a trojka Carlsona znamenala vyrovnání na 63:63. Gmunden pak odskočil na 68:63, ale Autrey trojkou a košem opět vyrovnal – 68:68. Domácím se nedařilo získat výraznější vedení, naopak po trojkách Kroutila a Žikly to bylo 73:74 a čas běžel. Poslední dvě minuty této periody byly bodovým uragánem, ve kterém Děčín opět udržel krok se soupeřem a díky trojkám Autreyho a Pomikálka prohrával před poslední částí jen 82:80. V první třech minutách poslední čtvrtky se do role střelců pasovali Kroutil se Žiklou, kteří zaznamenali dohromady 11 bodů a díky nim vedli hosté 88:91. Domácí se následně ještě jednou dostali do vedení (92:91), ale byla to jejich labutí píseň. Pomikálek totiž vzápětí trefil trojku, Ježek přidal tři body a po další trojce „Pomiho“ to bylo 94:100. A trojková kanonáda Válečníků pokračovala, přidali se i Ježek a Carlson, který dvě minuty před koncem zvýšil na 99:108. Tečku za zápasem pak udělaly šestky Friedricha a koš Macha po útočném doskoku – 101:110.

Válečníci dominovali takřka ve všech statistikách – měli lepší střelbu za 2 body (58%), za 3 body měli výborných 53%, a v šestkách minuli jedinou z 16 pokusů (93%). Byli lepší na doskoku, měli parádních 33 asistencí, 7 zisků a jen 12 ztrát. Dali 24 bodů z brejků (domácí jen 6) a měli produktivní lavičku (41 bodů). Gmunden byl lepší v bodech z druhých šancí.

Děčín měl hned pět dvojciferných střelců – 18 bodů dali Filip Kroutil a Lamb Autrey, po 17 bodech zaznamenali Carlson (7 doskoků) a Pomikálek, který dal 5 trojek ze šesti pokusů! Žikla dal 13 bodů (střelba za 2 body 4/4), stejný výkon zaznamenal Ježek, jenž přidal 5 doskoků a 9 asistencí. V dresu domácích byl nejlepší Murati (21 bodů), za ním byli Barton a Ogunyemi, oba po 19 bodech, Loveridge dal 17 bodů a Fridrich měl double-double za 12 bodů a 10 asistencí.

Ve druhém semifinále vyhrály Pardubice v prvním duelu ve Vídni 83:86 (Vyoral  28 bodů a 12 asistencí), odveta se hraje 9. března v Pardubicích.

Gmunden: Friedrich, Güttl, Loveridge, Blazan, Murati
Děčín: Šiška, Ježek, Kroutil, Carlson, Pomikálek

Swans Gmunden – BK ARMEX Děčín 101:110
Body Gmundenu: Murati 21 (4x 3), Ogunyemi 19, Barton 19 (1x 3, za 2 body 5/5, TH 6/6), Loveridge 17 (2x 3, 7 doskoků), Friedrich 12 (1x 3, 10 asistencí), Blazan 6 (2x 3), Güttl 5 (1), Schartmüller 2.
Body Děčína: Kroutil 18 (4x 3), Autrey 18 (2x 3), Carlson 17 (2x 3, 7 doskoků), Pomikálek 17 (5x 3, 6 asistencí), Ježek 13 (1x 3, 9 asistencí), Žikla 13 (1x 3), Vukosavljevič 8, Šiška 4, Mach 2, Bobek 0, Skalička 0.
Střelba za 2 body 24/45:25/43, za 3 body 11/25:15/28, TH 20/26:15/16. Doskoky 31:37 (útočné 12:11), asistence 26:33, ztráty 11:12, fauly 16:23.