Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Místo do sběrného dvora naházel odpad z rekonstrukce bytu do popelnic
V neděli v odpoledních hodinách přijala městská policie oznámení, že někdo měl vyhodit do odpadového kontejneru kuchyňský sporák a další kuchyňské vybavení. Hlídka strážníků po příjezdu na místo zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a uvedené věci pochází z bytu ve kterém se provádí rekonstrukce. Tuto skutečnost potvrdil sám uživatel bytu, ale jako viníka označil zaměstnance firmy, která rekonstrukci prováděla. Následně přislíbil, že kuchyňské vybavení včetně sporáku z kontejneru odstraní. Celá věc byla zadokumentována a pro podezření ze spáchání přestupku byla postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Muž slovně napadal pokladní, poté hlídku strážníků
Hlídka strážníků v sobotu v odpoledních hodinách v budově hlavního nádraží v Děčíně zasahovala proti silně podnapilému muži, který vulgárně napadal obsluhu pokladny. Zprvu muž nechtěl s hlídkou strážníků spolupracovat. Na výzvy, aby se uklidnil a vysvětlil své chování, nejprve zareagoval hodem občanského průkazu směrem k hlídce a pak i nadávkami a výhrůžkami, že zařídí, aby strážnici přišli o své zaměstnání. Muž své chování odůvodnil tím, že pokladní mu neumožnila zakoupit lístek na vlak a on tak nemůže odjet do Hamburku. Dalšími úkony na místě strážníci zjistili, že se tvrzení agresora nezakládá na pravdě. Muži vše bylo umožněno, ale on nakonec koupi lístku odmítl a začal dělat problémy. Nakonec si muž za asistence hlídky lístek zakoupil a z nádraží odešel. Věc byla zadokumentována a pro podezření z přestupkového jednání předána příslušnému správnímu orgánu.

Zloděje zaznamenaly kamery
Ostraha obchodního domu v Děčíně 4 oznámila městské policii, že obsluha kamerového systému zaznamenala zloděje, který si dával odcizené věci za bundu a následně prošel přes pokladny. Podle popisu podezřelého hlídka městské policie zadržela strážníkům dobře známého třicetiletého muže. Obsluha prodejny potvrdila, že muž odcizil zboží v hodnotě 129,- Kč. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Opilec opět skončil na záchytce
Obtěžování hostů nějakým opilcem nahlásila městské policii obsluha restaurace v Děčíně IV. Hlídka na místě zjistila, že dotyčným opilcem je strážníkům dobře známý čtyřiašedesátiletý bezdomovec. Dotyčný měl u sebe dva psy, pro které musel přijet zaměstnanec útulku. Vzhledem k opilosti muže strážníci zavolali záchrannou službu, která opilce odvezla do nemocnice na vyšetření. V sanitce muž neustále strážníkům nevybíravě nadával, vyhrožoval a pokoušel se napadnout strážníky i záchranáře. Z tohoto důvodu mu byla nasazena pouta. Lékař následně rozhodl o převozu muže do protialkoholní záchytné stanice, což zajistila hlídka MP. Zadokumentované přestupky hlídka předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Ohniště museli zlikvidovat hasiči
Silný kouř a zápach vycházející z lesa v Děčíně IV oznámili občané na linku 156. Hlídka MP na místě zastihla strážníkům dobře známého bezdomovce, který v lese na otevřeném ohništi spaloval mokré listí, dřevo a také plastový odpad. Vzhledem k tomu, že dotyčný nebyl schopen ohniště sám uhasit a žhavý popel vlivem větru létal do lesa, strážníci na místo zavolali hasičský záchranný sbor, který likvidaci ohniště zajistil. Hlídka vše zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj: MP Děčín