Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Majitelé psů nehradili městu poplatky, hrozí jim pokuty
Kontrolní akci na dodržování povinnosti týkající se čipování psů a placení poplatků ze psa zorganizovala městská policie v děčínské čtvrti Staré Město. Během kontroly strážníci prověřili více než dvě desítky majitelů psů. Ve třech případech zjistili strážníci majitele psů, kteří svá zvířata nenechali očipovat a nehradili za ně poplatky. Strážníci vše zadokumentovali a předali k dořešení příslušnému orgánu Magistrátu města Děčín.

Lidé si stěžovali na prodejce energií
Na dotěrné prodejce energií si stěžovali obyvatelé Děčína 6. Několik občanů se obrátilo na tísňovou linku 156 s tím že jednotlivé byty obcházejí prodejci a nabízejí přepis dodavatele plynu a elektrické energie. Hlídka MP na místě zastihla čtveřici prodejců. Hlídka záležitost zadokumentovala a podezření z přestupku předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Děčín.

S ošetřením pomohl asistent prevence kriminality
Při neopatrné jízdě na skateboardu se poranil na hlavě desetiletý chlapec z děčínské čtvrti Staré Město. Událost zaznamenal jeden z asistentů prevence kriminality. Asistent poskytl chlapci první pomoc a zajistil jeho předání rodičům.

Nález předali policii
Nález batohu za obchodním domem v Děčíně 4 nahlásil městské policii jeden z kolemjdoucích. Hlídka strážníků na místě zjistila, že batoh obsahuje spoustu studijních materiálů, osobní doklady a také igelitový sáček s usušenou rostlinou, která rozhodně neslouží pouze jako dekorace. Nález předali strážníci Policii ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Zdroj: MP Děčín