Rubriky
Sport Zprávy

Jakub John vyhrál Český pohár v judu!

Během prvního říjnového víkendu se v Teplicích konal Český pohár v judu a mezi více než sedmi sty judisty měl svoje zastoupení i Děčín a naši judisté přivezli domů hned dva cenné kovy.

Mezi dorostenci se svým výkonem ve váze do 50 kg blýskl svým výkonem Matěj Ledvinka, který se po dobře zvládnutých duelech probojoval až do boje o bronz a nakonec se po výborném výkonu těšil z krásného třetího místo a zasloužené medaile.

Naprosto famózní jízdu pak v mužské kategorii ve váze nad 100 kg předvedl Jakub John, který tatami nenašel svého přemožitele a vybojoval fantastickou zlatou medaili.

„Samozřejmě, že mám radost. K zápasům jsem nastupoval s respektem k soupeřům, ale beze strachu, snažil jsem se dodržovat taktické pokyny, které mi dal trenér a vyšlo to“, řekl nám šťastný vítěz.

Johnův trenér Pavel Mahn pak okomentoval výkon svého svěřence následovně: „Kuba na tom byl výborně fyzicky i technicky. Pracuje na sobě i nad rámec běžného tréninku a takového judistu je radost připravovat. Soupeře jsme si předem trochu nastudovali a já jsem moc rád, že Jakub na žíněnce předváděl takové judo, na jakém jsme se domluvili. Takže za mě jednoznačně palec nahoru.“

Jan Rokůsek, Judo Děčín