Rubriky
Zprávy

Zoo poděkovala adoptivním rodičům zvířat a sponzorům

Téměř stovka adoptivních rodičů a přátel zoo přijala v sobotu 15. září pozvání na kulturní odpoledne v děčínské zoologické zahradě. Den adoptivních rodičů pořádá zoo každoročně jako poděkování mecenášům za finanční podporu chovaných zvířat.

„Příchozí čekala společná procházka po areálu zoo s ředitelkou Kateřinou Majerovou, při které si společně povídali nejen o novinkách, ale také plá

nech zoo do budoucna. Zpestřením procházky bylo komentované krmení několika zvířat. Zajímavou byla zastávka u tapíra jihoamerického, při které měl jeden z adoptivních rodičů možnost si zahrát na ošetřovatele a připravenou potravu naservírovat tapírovi přímo pod nos. Představili jsme i mláďata, která přišla na svět na sklonku léta. Příchozí se tak dozvěděli například o trojčatech tamarínů žlutorukých a dvojčatech vzácných koček rybářských. Poslední zastávkou pak byla expozice vyder říčních, kterou ozvláštnilo krmení živými rybami,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. Závěr akce patřil tradičnímu posezení s hudbou a občerstvením.

Adopce zvířat má v děčínské zoologické zahradě již dlouholetou tradici (již od roku 1991). Možnost virtuálně si osvojit vybrané zvíře a přispět tak na jeho chov, je v Zoo Děčín možné již osmadvacet let. Za poslední rok se podařilo uzavřít více než 120 zvířecích adopcí. Nejčastěji adoptovaným zvířetem byla želva nádherná, opička kotul veverovitý, opeřenci kvakoš noční, papoušek vlnkovaný a mravenečník velký. Některá zvířata mají více adoptivních rodičů a někteří adoptivní rodiče mají adoptováno více zvířat. V adopci je přibližně 65 druhů zvířat. „To znamená, že dalších zhruba 80 druhů je bohužel bez adoptivního rodiče. Svého mecenáše tak například nemají krásná zvířata jako lemur červený vari, zebu zakrslý, takin indický nebo koza šrouborohá. Pokud by chtěl někdo podpořit chov některého z našich zvířat, na webových stránkách zoo lze nahlédnout do seznamu a lehce zjistit, která jsou ještě volná. Adopce zvířete se dá pořídit už za 1.000 korun za rok a lze ji věnovat i jako dárek,“ vysvětlila mluvčí zoo.

Pro zoo je tato forma podpory velmi významnou pomocí. O začátku letošního roku se podařilo díky adopcím získat částku téměř 140 tisíc korun. Za celý rok loňský rok 2017 pak částka dělala více než čtvrt milionu korun. „Vedení Zoo Děčín děkuje všem adoptivním rodičům a sponzorům za jejich dary. Významně tak pomáhají udržet rozpočet zoo zejména v rámci rostoucích cen za krmiva a energie,“ uzavřela mluvčí zoo.

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.