Rubriky
Zprávy

Dobrovolnické centrum Slunečnice na cyklorally Diakonie Pirna

V neděli 16.9.2018 odpoledne se zástupci Dobrovolnického centra Slunečnice účastnili sponzorské cyklorally Diakonie Pirna, kterou přátelé z Diakonie uspořádali na pomoc dětem a také pro Slunečnici na vybudování nového výtahu v jejím centru pro osoby s mentálním postižením. Na okruhu dlouhém 1,6 km se kolem 50 cyklistů snažilo po dvě hodiny zdolat co nejvíc kol, která budou proměněna ve finanční výtěžek. Účastníky před startem přišel pozdravit primátor Pirny Klaus-Peter Hanke a jmenovitě přivítal i tým z Děčína, tvořený právě dobrovolníky ze Slunečnice. Ti se mezi nadšenými cyklisty vůbec neztratili, spíše naopak – děčíňák Libor Vyšohlíd na svém handbike byl hvězdou celé akce a náročnou dvouhodinovku jel bez jediné přestávky. Výtěžek akce bude znám až tento týden a Slunečnice se těší na první příspěvek k vybudování výtahu.

Společná cyklojízda proběhla v rámci česko-německého projektu Spojené světy 2018, podpořeného Městem Děčín, Česko-německým fondem budoucnosti a Euroregionu Labe.

(na fotkách v popředí ředitelka Slunečnice Šárka Zimová Dostálová a Libor Vyšohlíd na handbike; na třetí fotce vzadu ve světle modré košili primátor Pirny)

Šárka Zimová Dostálová