Tuři vrátili Válečníkům porážku

V úvodním zápase aktuální sezóny slavili vítězství basketbalisté Děčína a hráči Svitav odjížděli domů smutní, v odvetě se karty obrátily a domů odjíždějí jako poražení Válečníci, když nestačili na tým Turů.

Naši přitom začali výborně, a po trojkách Pomikálka a P. Houšky, který navíc přidal dva koše, vedli 3:10. Jenže domácí dvěma trojkami a smečí Puršla otočili na 11:10, k tomu přidali dobrou obranu, přes kterou se Válečníci jen ztěžka prosazovali a minutu před první přestávkou to bylo 22:12. Následně sice Šiška zblokoval domácího Smithsona a Ježek zaznamenal dva body, ale přesto první čtvrtka skončila výrazné lépe pro Tury – 22:14. Druhou periodu zahájil exděčínský Stria trojkou, Ježek sice kontroval košem, ale Svitavští byli úspěšnější, a po dvou minutách vedli 31:19. Pak Šiška dal pět bodů v řadě, ale Děčínu se nedařila střelba a domácí po trojce Teplého utekli na 41:27. V závěru poločasu sice Pomikálek a P. Houška z trestných hodů snížili manko, ovšem jen nepatrně – 41:30.

Druhou půli zahájila opět domácí trojka, tentokrát z rukou Slezáka, v dalších minutách sledovali diváci však spíše neúspěšnou střelbu, což změnil až Halada, který pěti body v řadě opět vykřesal naději – 44:37. A po koších Krakoviče a Bažanta bylo ještě o bodík lépe – 47:41. Jenže Svitavy si okamžitě vzaly dvojciferný náskok zpět – 55:41. Konec této čtvrtky však patřil Děčínu, který trestal fauly domácích, dával body z trestných hodů, a po závěrečné smeči Šišky byl stav 61:55. Poslední desetiminutovku však začal P. Houška ztrátou, Šiška minul trojku a naopak Stria se nemýlil – 64:55. Poté se na palubovce rozhořela tuhá bitva, v níž naši vyprodukovali několik střel, ale nedávali. Turům se sice také nedařilo, přesto díky šestkám utekli na 66:55. Teprve pak Šiška úspěšnými trestnými hody zlomil střelecké trápení svého týmu, jenže Svitavští vždy dokázali na děčínský úspěch odpovědět a stále se drželi okolo desetibodového vedení, které po trojkách Marka se Slezákem a šestkách Kerra narostlo na 80:64. Pak sice Pomikálek dal trojku a Šiška dva body, ale domácí opět kontrovali a pohlídali si výhru 83:69.
Domácí opět táhl uzdravený Kerr, jenž si připsal další double-double za 15 bodů a 12 doskoků. K tomu pak přidal i pět asistencí a pět získaných faulů. O bod více pak nastříleli trojkaři Slezák a Marko, dvojciferným střelcem byl i exděčínský Jelínek. Děčín měl sice nejlepšího střelce utkání, když P. Houška zaznamenal 18 bodů, ale k němu se přidali dvojciferným počtem bodů už jen Šiška a Pomikálek, což nestačilo.
Utkání bylo poměrně vyrovnané, domácí však měli lepší trojkovou střelbu a také vyprodukovali méně ztrát.

Svitavy: Marko, Slezák, Kovář, Kerr, Puršl
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Grunt, P. Houška

Dekstone Tuři Svitavy – BK ARMEX Děčín 83:69
Body Svitav: Marko 16 (4x 3), Slezák 16 (3), Kerr 15 (12 doskoků, 5 asistencí), Jelínek 11 (1x 3), Stri 8 (2), Puršl 7, Smithson 4 (6 asistencí), Kovář 3 (1x 3), Teplý (1).
Body Děčína: P. Houška 18 (1x 3), Šiška 13 (1x 3, 5 asistencí), Pomikálek 11 (3x 3, 7 doskoků), Halada 7 (1x 3), Ježek 6, Krakovič 5, Feštr 4, Kroutil 3 (1x 3), Bažant 2, Landa 0, Grunt 0.
Střelba za 2 body 14/35:16/35, za 3 body 12/27:7/20, TH 19/30:16/21. Doskoky 35:43 (útočné 8:13), asistence 14:18, ztráty 10:5, fauly 23:28.