Rubriky
Zprávy

Radní chtějí vypsat architektonickou soutěž na lávku pro cyklisty u železničního mostu

Mnoho let se v Děčíně hovoří o vybudování lávky pro cyklisty na tělese železničního mostu. Nynější radnice se myšlenky na bezpečné propojení obou břehů Labe nechce vzdát, vypsat chce proto architektonickou soutěž.

Propojení obou břehů Labe po železničním mostě by velmi pomohlo cyklistům jedoucím z centra Děčína IV. O vybudování lávky se dlouhodobě uvažuje právě z důvodu bezpečnosti a celkového propojení obou břehů Labe. „Již naši předchůdci o vybudování lávky uvažovali. Díky finanční náročnosti však od stavby nakonec město vždy upustilo. My se o realizaci této cesty pro cyklisty také snažíme. Jednáme s Ústeckým krajem o pomoci s financováním. Chceme být připraveni na případný dotační titul,“ řekla Marie Blažková. Radní na svém posledním jednání rozhodli o vypsání architektonické soutěže o návrh dle postupů daných Českou komorou architektů a v souladu se Zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Projekt, který má totiž město v současné chvíli k dispozici, je více jak deset let starý. „Mosty Děčína jsou naší dominantou a jejich vzhled je pro nás důležitý. Pokud se podaří lávku jednou vybudovat, měla by zapadat do krajiny a být kvalitní součástí stavby železničního mostu. Jako občané bychom na ni měli být hrdi. Znamená to tedy, že by neměla být pouze funkční, ale také estetická,“ doplnila Marie Blažková. Radní také diskutovali o termínech soutěže. „Předpokládáme, že soutěž by měla probíhat zhruba do srpna 2018. Následovat bude projekční činnost včetně příslušných povolení. Tady vidím horizont do konce roku 2019. Jsou to však zatím hrubé odhady,“ vysvětlila primátorka. Podobnou soutěž vypsalo město již v minulosti, a to na revitalizaci Podmokel. Jednotlivé návrhy posuzovala odborná komise. Lidé se s nimi mohli seznámit na speciální výstavě.

Zdroj: Magistrát města Děčín