Rubriky
Sport Zprávy

All-star Game v Děčíně!!!

01-11-2016-all-star-game-v-decine-2Bude to třetí šance basketbalových Mladých pušek konečně složit Mazáky v Utkání hvězd Kooperativa NBL. To letos těsně po Vánocích hostí děčínské ARMEX Sportcentrum, a proto fanouškovská obec místních Válečníků bude 29. prosince připravena v plné polní. A příznivci všech celků by měli být ve střehu už teď, protože právě dnes se rozjíždí tradiční hlasování pro hráče základních pětek obou celků. Na speciálním webu utkanihvezd.cz na něj bude čas až do 15. prosince.

Do Děčína se exhibice nejvyšší mužské soutěže vrací po 11 letech. A vicemistr netají, že o její pořádání v době, kdy basketbalová euforie ve městě nezná hranic, měl enormní zájem.

„Vzhledem k tomu, že v letošní sezoně se v NBL hraje méně zápasů, chtěli jsme našim fanouškům přinést ještě nějaký bonus a taky odměnu za jejich podporu. Budou moct vidět všechny nejlepší hráče z ligy, k tomu i atraktivní doprovodné soutěže,“ podotýká generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

Svou roli sehrál i vánoční termín. „My jsme vždycky po svátcích měli doma dobré zápasy a byla tu skvělá atmosféra. Letos nám ale los nepřál a my mezi svátky vyjíždíme do Opavy. All-Star je tak šance pro naše fanoušky, aby mohli v Děčíně zajít na tenhle druh basketbalové zábavy,“ dodává Houser.

Ten počítá s tím, že kapacita haly, čítající 1200 fanoušků, bude naprosto zaplněná. „Věřím v to, přesto propagaci nepodceníme a budeme se jí věnovat, aby lidi měli čas si lístky zajistit dopředu. Myslím, že do prodeje by měly jít nejpozději začátkem prosince.“

Shodou okolností minulé Utkání hvězd hostili severní sousedé z Ústí, kteří měli jako jeden z taháků i zpěvačku Daru Rolins. „Zábavní program ještě budeme řešit. Dara tu nebude, ale možná přijede někdo jiný,“ říká děčínský manažer.

A komu on dává letos větší šance na vítězství? „Asi si tipnu na hattrick Mazáků,“ směje se Houser.

Ostatně Mazáci si před All-Star Game minulé sezony zabrali podle počtu obdržených hlasů pět z prvních šesti příček, kde figurovali Michal Čarnecký, Jiří Welsch, Luboš Stria, Pavel Bosák a Jakub Houška. Rozehrávač Čarnecký, který ukončil kariéru, a křídelník Stria, jenž nyní hájí barvy Handlové, už letos hlasy dostávat nemohou, ze základních pětek ovšem i tak zůstalo v ligovém osudí hned osm mužů: v té mazácké v březnu byli vedle Čarneckého, Strii, Welsche a Jakuba Houšky i Radek Nečas, v kvintetu Mladých pušek pak Tomáš Vyoral, Lukáš Palyza, Tomáš Pomikálek, Brett Roseboro a Ladislav Pecka, aktuálně nejužitečnější hráč Kooperativa NBL.

V rámci exhibice dojde jako vždy i na doprovodné soutěže ve smečování či v trojkách. Mezi „dunkery“ v březnu obhájil vítězství ze sezony 2014/15 Brison White, ve smíšeném finále trojkařů pak Lukáše Palyzu porazila čarostřelkyně Karolína Elhotová.

I letošní Utkání hvězd bude mít charitativní podtext a opět tak bude pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Zdroj: www.bkdecin.cz