Rubriky
Dětem Kultura Zprávy

Přijďte si zahrát kuličky nebo kroket, zvou nadšenci usilující o obnovu parku

Park Wolkerova uil.Děčín – Tradiční parkové hry, zajímavosti o jedné části Děčína nebo vize rozvoje jednoho z děčínských parků. To vše čeká na návštěvníky sobotního happeningu, který se uskuteční v parku u Wolkerovy ulice. Akce začne v deset hodin.

Park, který nesl původně jméno korunního prince Rudolfa, dlouhé roky chátral. To chce parta nadšenců bydlící především v jeho okolí změnit. Již tento týden se tak 
v parku uskuteční první happening.

Plakát Mítink 2016_03_26„Po celém parku bude připraveno osm stanovišť, na kterých si bude možné vyzkoušet netradiční nebo historické hry, které jsou nějakým způsobem spjaté právě 
s parky,“ zve na akci s názvem O parku v parku u párku jeden z jejích organizátorů Martin Grüner.

Připravena budou stanoviště například s kroketem, ringem nebo kuličky.

„Děti si budou moci vyzkoušet, zda znají hry svých rodičů. Třeba Honzo, vstávej, cukr, káva limonáda nebo škatulata,“ přibližuje nabídku sobotního odpoledne Grüner. Chybět nebudou ani takové parkové klasiky jako je čára nebo guma.

Pro spolek nadšenců okolo parku u Wolkerovy ulice to ale není první akce zaměřená na podporu zanedbané části zeleně ve městě. Mají za sebou již poměrně úspěšnou výstavu přibližující historii i současnost parku v prostorách děčínského magistrátu. A na další happeningy se připravují.

Více zde…

Autor: Alexandr Vanžura
Zdroj: http://decinsky.denik.cz/

Více o projektu: www.horaci.webnode.cz/park-marketka