Rubriky
Sport Zprávy

Před rekordní návštěvou vyhráli basketbalisté Nymburku v Děčíně a míří za titulem

play-off-cez-basketbal-nymburk_Foto_Ludek_Cerny_PrincipBasketbalisté Nymburku vyhráli druhé finálové utkání s Děčínem 87:61 a jediná výhra je dělí od dvanáctého českého titulu v řadě. Ten mohou získat ve středu v Nymburku.

Domácí Válečníky mohlo těšit alespoň to, že téměř vyprodali zimní stadion v Děčíně a návštěvou 4850 diváků vytvořili nový rekord české ligy. Dosavadním maximem bylo 4250 fanoušků z roku 2007.

Bouřlivá atmosféra v úvodu dolehla i na zkušené hráče Nymburku, kterým trvalo téměř čtyři minuty, než dali první koš.

„Začátek byl hodně emotivní a nemohli jsme se dlouho trefit ani zpod koše ani z dálky. Zachránila nás obrana, která nás drží celou sérii,“ říkal nymburský Luboš Bartoň.

Za stavu 0:6 však na sebe vzal odpovědnost Petr Benda a sérií osmi bodů favorita uklidnil. Navázal na něj ostrostřelec hostů Chester Simmons, který dal dalších deset bodů v řadě.

Ovšem Děčín, hnaný zaplněným stadionem, favoritovi vzdoroval a zejména velmi dobře hrající rozehrávač Tomáš Vyoral držel domácí neustále na dostřel. Až v závěru první půle začali Válečníci kupit chyby a přesně střílející Nymburk získal mírně navrch.

Za stavu 38:42 se navíc domácím přestalo dařit v útoku, na každý koš se hodně natrápili a Nymburk začal unikat. Ve třetí části získal náskok 16 bodů a především zásluhou silnější lavičky už nedovolil Děčínu vrátit se do zápasu.

„Během čtyřiceti minut se projeví širší lavička, větší zkušenosti a samozřejmě, když jsme koncentrovaní a nejsme ležérní, tak je rozdíl vidět,“ zhodnotil utkání Bartoň.

Obhájce titulu potvrzoval, proč z posledních 86 ligových duelů prohrál jediný. Děčínští hráči však i přes jasnou porážku sklidili za bojovnost ovace vestoje.

„Atmosféra byla vynikající. Hrálo se výborně a kéž by takových zápasů bylo víc. Každého hráče takovýhle adrenalin úplně vyšťaví. Jsem rád, že jsem si tady zahrál a navíc odcházím jako vítěz,“ usmíval se děčínský odchovanec v dresu Nymburku Bartoň.

Finále play off ligy basketbalistů – 2. zápas:
Děčín – Nymburk 61:87 (16:17, 35:42, 49:64)
Nejvíce bodů: Vyoral 14, Jelínek 12, Bosák a J. Houška po 8 – Raivio 15, Simmons 14, Benda 13, Washington a Bartoň po 11. Fauly: 23:18. Trestné hody: 17/12 – 18/10. Trojky: 5:9. Doskoky: 35:37. Diváci: 4850. Stav série: 0:2.

Zdroj: www.rozhlas.cz/sever
Foto: www.bkdecin.cz, Luděk Černý, Princip