Rubriky
Turisti Zprávy

V Mezní Louce vzniká model Pravčické brány

Pravcicka modelČeské Švýcarsko, 25. 3. 2015 – Návštěvníkům národního parku České Švýcarsko, především pak dětem, začne brzy sloužit dřevěný model Pravčické brány, který v těchto dnech vzniká spolu s dalšími prvky dětského hřiště v Mezní Louce. Jedenáct tun těžký model brány je vyroben z osmi krychlových metrů akátového dřeva. Jeho celková délka přesahuje patnáct metrů, v nejvyšším místě měří 385 centimetrů. Jednotlivé části brány dodavatel[1] v úterý, 24. 3. 2015, přivezl pomocí dvou kamionových souprav. Ty byly následně za použití autojeřábu sestaveny.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o herní prvek, budou děti moci po dřevěné Pravčické bráně nejen chodit, ale poslouží jim také jako skluzavka či dráha ke slanění pomocí kladky,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko.

Nové dětské hřiště na Mezní louce bude obsahovat celkem sedm herních prvků a doplní blízký zážitkový areál Rysí stezka, který je těsně před dokončením. Zážitkový areál a dětské hřiště budou veřejnosti do užívání oficiálně předány 18. dubna při slavnostním otevření turistické sezóny. Od letoška začne návštěvníkům sloužit také další dětské hřiště Na Tokání, ale také například opravená turistická cesta z Mezné do soutěsek Kamenice k Meznímu můstku.České Švýcarsko, 25. 3. 2015 – Návštěvníkům národního parku České Švýcarsko, především pak dětem, začne brzy sloužit dřevěný model Pravčické brány, který v těchto dnech vzniká spolu s dalšími prvky dětského hřiště v Mezní Louce. Jedenáct tun těžký model brány je vyroben z osmi krychlových metrů akátového dřeva. Jeho celková délka přesahuje patnáct metrů, v nejvyšším místě měří 385 centimetrů. Jednotlivé části brány dodavatel[1] v úterý, 24. 3. 2015, přivezl pomocí dvou kamionových souprav. Ty byly následně za použití autojeřábu sestaveny.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o herní prvek, budou děti moci po dřevěné Pravčické bráně nejen chodit, ale poslouží jim také jako skluzavka či dráha ke slanění pomocí kladky,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko.

Nové dětské hřiště na Mezní louce bude obsahovat celkem sedm herních prvků a doplní blízký zážitkový areál Rysí stezka, který je těsně před dokončením. Zážitkový areál a dětské hřiště budou veřejnosti do užívání oficiálně předány 18. dubna při slavnostním otevření turistické sezóny. Od letoška začne návštěvníkům sloužit také další dětské hřiště Na Tokání, ale také například opravená turistická cesta z Mezné do soutěsek Kamenice k Meznímu můstku.

Model Pravčické brány v Mezní Louce: Jeden z několika herních prvků nově vznikajícího hřiště pro děti. Foto: Václav Sojka

Poznámka:
[1] Dodavatelem je firma Tomovy parky – servis s.r.o.

Zdroj: www.npcs.cz