Rubriky
Kultura Turisti Zprávy

Do nové turistické sezóny v novém

letaky turistiNové materiály pro turisty, nový turistický web, obrazovka ve vestibulu hlavního nádraží, to jsou novinky letošní sezóny. Město chce totiž nalákat turisty a ukázat jim, proč se do Děčína vracet.

Devět druhů materiálů pro turisty bude nyní k dispozici v městských informačních centrech. Turisté si tak nově budou moci vybrat z široké nabídky možností, jak příjemně strávit čas při návštěvě našeho města. Úplnou novinkou je leták s názvem Romantické svatby, který upozorňuje na neotřelá a zajímavá místa vhodná pro uspořádání svatebního obřadu. Turisté si tak najdou přesně to, co je zajímá. „Snažili jsme se sestavit jednotlivé druhy tak, aby si každý našel to své. Jeden leták informuje o možnostech aktivit pro rodiny s dětmi, druhý je zaměřen na rozhledny, další na vodní turistiku,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Milovníci adrenalinu jistě sáhnou po letáku Via ferrata, který přináší popis a plán tras nebo leták s názvem Adrenalin, který stručně informuje o lezeckých možnostech v Děčíně a okolí. V tomto materiálu je také popis technicky náročné cyklotrasy Na hraně Labským údolím. Kompletní přehled o ubytování najdou turisté v letáku Ubytování.

Letáky nejsou ale jedinou novinkou, kterou si město připravilo. „Od 29. března spustíme také nový turistický portál. Zajímavý a moderní vzhled stránek uzpůsobený pro mobilní aplikace usnadní turistům orientaci. Nové materiály zde budou k dispozici také ve vhodném formátu pro stažení a případný tisk,“ doplnila Hana Cermonová. Stránky prochází kompletní revizí a budou průběžně aktualizovány a doplňovány.

Další zajímavostí bude televizní obrazovka na hlavním nádraží. Návštěvníci Děčína tedy budou mít ihned po příjezdu možnost zhlédnout krátké spoty o nejatraktivnějších místech ve městě a jeho okolí.

S nedělním datem 29. března město vplouvá do nové turistické sezóny a nejen pro turisty je připraven zajímavý program. Od 10 do 18 hodin si budou moci návštěvníci zámku vyzkoušet jízdu na elektrokole Dlouhou jízdou. Zajímavé jistě bude vyzkoušet jízdu na koloběžkách nebo na raftech. Díky akčním cenám zapůjčení ferratových setů přímo pod ferratou si tuto oblíbenou aktivitu bude moci vyzkoušet opravdu každý. Na příjemné odpoledne s hudbou a programem pro děti zve v rámci odemykání zámeckých zahrad děčínský zámek. „Nabitý program nedělního dne jsme připravili ve spolupráci s Obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, děčínským zámkem, cestovní kanceláří Enthusia a půjčovnou raftů Za hranice vydej se dál. Věřím, že si všichni návštěvníci přijdou na své a tento den si užijí naplno,“ dodala Hana Cermonová.

Zdroj: Magistrát města Děčín