Pardubice v čele se Sandersem utnuly naši pětizápasovou vítěznou šňůru…

bk-pardubiceBK JIP Pardubice vs BK Děčín – 92:87 (26:18, 46:44, 71:59)
Pardubický kouč postrádal v sestavě podkošový tandem Zbyněk Pospíšil – Petr Bohačík, naopak před Vánoci absentující Lukáš Kotas i Ondřej Kohout již do zápasu zasáhli. Děčínský kormidelník Pavel Budínský nemohl využít služeb křídelníka Luboše Strii rehabilitujícího po svalovém zranění, naopak oproti klání s Lions již byli do hry přípravení Jan Jiříček, Pavel Bosák i Dan Hendrych.

Pardubice – Půlpán, Příhonský, Wall, Pandula, Kohout

Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Landa, Houška

Na začátku utkání, které odšpuntovala trojka Dušana Panduly, se Válečníci na krátký okamžik dostali do vedení, ale jinak tahali za delší konec lana Pardubičtí. Domácí si přesnou muškou podpořenou kvalitní „defe“ vypracovali již v úvodním kvartálu dvouciferný náskok, když zkraje 9. minuty po trojce a jedné šestce agilního Sanderse a šňůře 12:0 vedli domácí již 23:10. Do konce první desetiminutovky jsme ale z náskoku domácích pět punktů ukrojili, když tečku za touto částí hry udělala dvoubodová trefa Tonyho Tuckera na 26:18. Druhá perioda už byla z našeho pohledu mnohem lepší a dokázali jsme s Beksou držet krok, respektive snížit své manko. Nejprve nás na jediný bod rozdílu svou první trojkou přitáhl v polovině 13. minuty kapitán Jakub Houška – 29:28, aby stejný hráč zhruba o čtyři minuty později další trefou zpoza perimetru srovnal na 26:26. Po time-outu pardubické lavičky nás ale Východočeši až do konce úvodní půle nepustili do vedení, naopak sami díky závěrečné trefě Walla odcházeli do kabin s vedením 46:44 v zádech…

Stejně jako na začátku utkání, tak i zkraje druhé půle jsme strhli vedení na svou stranu, když koš s faulem zaznamenal na konci 22. minuty Robert Landa – 50:51. Radost nám však opět dlouho nevydržela, Pardubičtí si vedení brzy vzali zpět a v závěru této herní sekvence ho dokázali opět vyšponovat až na dvoumístný rozdíl, hlavně zásluhou dua Wall – Sanders, když druhý jmenovaný po zisku míče snadným košem uzavřel účet třetí čtvrtiny na 71:59. Na startu poslední čtvrtiny řádné hrací doby navýšili svěřenci Dušana Bohunického své vedení až na 15 punktů, ale Válečníci především zlepšeným útokem postupně z náskoku domácích umazávali, až Jiří Jelínek šestkou a následným košem snižoval v polovině minuty 37. na 83:81. Bohužel, vítr z plachet nám vzaly dvě trojky Viktora Půlpána a jedna z Pandulových rukou, díky nimž na začátku 39. minuty svítil na tabuli stav 92:81. Šesti body v řadě jsme v samém závěru prohru zmírnili na konečných 87:92. Ani našemu celku se tedy nepodařilo jako prvnímu dobít pardubickou tvrz, která odolala i na dvanáctý pokus…

Body: Sanders 21 (5 asistencí i doskoků; validita 26), Wall 19 (9 doskoků a 5 získaných faulů), Pandula 13, Kohout 12 (6 doskoků – 3 útočné), Příhonský 9, Půlpán 8 (trojky 3/2), Hezekiah a Kotas po 4, Škranc 2 – Tucker 19 (6 asistencí; trojky 8/4; dvojky 3/3), Houška 16 (9 doskoků – 3 útočné; trojky 2/2; užitečnost 25), Landa 14 (6 plusových faulů; dvojky 6/5), Vyoral 11, Bažant 7, Bosák 6 (5 doskoků), Jelínek 5, Jiříček 4, Kroutil 3 (6 doskoků), Kaša 2 ; střelba 3 b.: 24/9 – 24/8; střelba 2 b.: 44/23 – 46/22; TH: 25/19 – 23/19; doskoky: 34:34 (útočné 12:10); chyby: 23:22; ztráty: 9:9; týmová efektivita: 103:91; počet diváků: 1635; nejlepší hráč utkání: Jobi Wall (Pardubice).

Ohlasy trenérů po utkání: (zdroj: bkpardubice.cz):
Pavel Budínský (kormidelník Děčína): „Přeji Pardubicím vše nejlepší do nového roku a gratuluji k výhře. Co rozhodlo? Těch věcí bylo dnes asi více – asi jsme špatně bránili, ale dostali jsme i hodně těžkých střel. Hledali jsme také ideální defenzivní sestavu, což se tolik nedařilo, ale podařilo se nám dvakrát vrátit do utkání z dvouciferného deficitu. Na konci trefily Pardubice dvě trojky a závěr už si zkontrolovaly.“

Dušan Bohunický (kouč Pardubic): „Díky za gratulaci a přání, přeji samozřejmě to samé i do Děčína. Jsem velmi rád za dnešní důležité vítězství. Stále se potýkáme s marodkou, ale dnes nás povzbudil návrat Ondry Kohouta a Lukáše Kotase. Chtěli jsme hlavně ubránit dvojici Vyoral – Tucker. U Vyorala se nám to celkem podařilo, Tuckerovi jsme nechali ve druhé půlce volné střely. Celý zápas jsme byli agresivnější a neprohráli jsme na doskoku, což bylo klíčové. Návrat Děčína je pro něj typický, jsou velmi bojovní, ale nakonec rozhodly velmi důležité trojky Viktora Půlpána.“