Rubriky
Dětem Kultura Turisti Zprávy

Masopust v zoo se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?

masopust_2014K oprášení kuchařek a připomenutí zaručených receptů na koblihy nyní vyzývá všechny své příznivce děčínská zoologická zahrada. I letos totiž hodlá zoo vyhlásit soutěž O nejchutnější masopustní koblihu, která bude součástí velké akce – Masopust ze zoo na zámek, na kterou se mou návštěvníci těšit v sobotu 15. února od 14 hodin. Příchozí čeká odpoledne plné masopustního veselí, koblih, soutěží a muziky, o kterou se postará soubor Lužičan a Křiničánek.

Program je rozdělen do tří částí. První proběhne v zoo na Pastýřské stěně, kde se mohou lidé těšit na připomenutí masopustních zvyklostí, tradiční občerstvení a i zmiňovanou soutěž O nejchutnější masopustní koblihu. „Soutěžit může každý, kdo se nebojí zadělat těsto a pochlubit se svým výrobkem. Pravidla jsou jednoduchá. V den konání akce je potřeba do zoo donést tři smažené koblihy vlastní výroby. Přihlašovat se mohou lidé až do data akce, přesněji do 13.45 hodin,“ vysvětlila tisková mluvčí zoo Alena Houšková. Porota bude při degustaci hodnotit tři rozhodující faktory. Důležitá bude chuť, celkový vzhled a také náplň. Na soutěžící čekají zajímavé ceny. Tím ale soutěžení mezi zvířátky nekončí. „Budeme mezi návštěvníky hledat také nejrychlejšího koblihového jedlíka a proběhne i soutěž o nejhezčí masku. Ten, kdo přijde dle poroty nejlépe vyzdobený, získá netradiční výhru. Pojede v čele průvodu ze zoo na zámek na oslíkovi,“ prozradila mluvčí.

Masopustní průvod je druhou částí akce. Vyjde ze zoologické zahrady v 15.30 hodin a po cestě nebudou chybět zajímavá zastavení. O poslední dílek masopustní skládanky se postará Zámek Děčín, kam dorazí celý masopustní průvod. Zde bude masopustní program pokračovat rozvernými taškařicemi s medvědem, veselou muzikou v podání Teens Bandu ZUŠ Děčín a také loutkovou pohádkou Kocour v botách Divadla Elf Praha.

Akce Masopust ze zoo na zámek proběhne v sobotu 15. února od 14 hodin.

Pravidla soutěže O nejchutnější masopustní koblihu
Účast v soutěži není věkově omezena. Může se do ní zapojit každý, kdo se nebojí zadělat těsto a pustit se do smažení. Přihlášení do soutěže je možné učinit již nyní, nejpozději však 15. února do 13.45 hodin. Registraci je možné učinit buď přímo na recepci zoo, nebo prostřednictvím mailu: info@zoodecin.cz. Úkolem každého účastníka je donést v den konání akce do 13.45 hodin do zoo na Pastýřské stěně celkem 3 smažené koblihy vlastní výroby a shodné náplně, odevzdat na recepci zoo, kde bude řádně zaregistrován. Jeden soutěžící může do soutěže přihlásit i více svých koblihových trojic. Podmínkou je pouze změna náplně. Kreativitě se meze nekladou, možná je i změna těsta. U donesených vzorků bude porota anonymně hodnotit celkem 3 faktory: vzhled, chuť a náplň. Vyhodnocení soutěže proběhne tentýž den do 15.00 h v zoo. Vítěz se může těšit na zajímavý balíček. Sponzorem soutěže je Tupperware.

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.