Pardubice opět využily výhody domácího prostředí – rozhodne pátý zápas

pardubiceBK JIP Pardubice vs BK Děčín – 92:80 (23:17, 58:40, 74:62)
Pardubický kouč Dušan Bohunický měl v Zápase 4 k dispozici kompletní tým. Děčínský lodivod Pavel Budínský se bohužel stejně jako v předchozím klání musel obejít bez dvou základních stavebních kamenů své družiny – pivota Roberta Landy a křídelníka Admira Aliče.

V úvodních téměř třech minutách čtvrtého čtvrtfinálového klání jako by neprobíhal na hřišti boj mezi Beksou a Válečníky, ale ryze souboj dvou amerických opor obou celků – na straně domácích se dvakrát prosadil Corey Muirhead, ale dvěma trojkami kontroval náš rozehrávač Patrick Pope, takže ve 3. minutě jsme byli ve dvoubodovém vedení – 4:6. Ještě v polovině 5. minuty po trefě Kuby Kaši z pole jsme byli v plusu pěti punktů – 5:10, ale v následujících více než čtyřech minutách jsme zaznamenali pouhý jeden bod – a hráči JIPu se tak díky šňůře 14:1! dostali do osmibodového vedení – 19:11. Do konce úvodního kvartálu se nám ztrátu podařilo alespoň zmírnit díky koši Ella Sanderse s klaksonem – 23:17.

Zkraje druhé desetiminutovky jsme se díky košům Ella Sanderse a Honzy Jiříčka přitáhli na rozdíl jediného koše, ale domácí brzy opět začali tahat za delší konec provazu – a díky devíti bodům v řadě oproti nule na kontě Děčína se v závěru 13. minuty dostali poprvé v zápase do dvouciferného vedení – 32:21, na což děčínský trenér zareagoval oddechovým časem. Ani po něm se však obraz hry nezměnil a domácí i nadále navyšovali své vedení, které se na konci 18. minuty po koši Žabase vyšplhalo těsně pod dvacetibodovou hranici – 52:34. Stejný hráč také první půli ukončil poměrně šťastnou trefou, navíc přesně se zvukem sirény – 58:40.

Krátce po změně stran, konkrétně na přelomu 21. a 22. minuty, se vedení Východočechů přehouplo přes dvacetibodovou hranici zásluhou dvou úspěšných šestek Travise Nelsona – 63:42. Pardubické hráče jako by však vidina vysokého náskoku ukolébala, čehož naopak aktivněji hrající Válečníci využili – a díky šnůře 11:0 korunované košem Ella Sanderse z rychlého protiútoku svítil zkraje 25. minuty na tabuli stav 63:53. Během následných zhruba tří minut se sice svěřenci Dušana Bohunického odpoutali opět na sedmnáctibodový rozdíl – 72:55, ale po třech čtvrtinách nakonec platil stav 74:62, který nám dával stále naději na zvrat a případné ukončení série…

… a čtvrtou periodu odstartoval rychlý koš Lukáše Bažanta – 74:64. Ještě zkraje 33. minuty po trojce Muirheada vedli sice domácí o třináct pointů – 79:66, ale o tři minuty později to bylo již jen o pět po úspěšném nájezdu Ella Sanderse skrze celou pardubickou obranu – 81:76. Po oddechovém čase Beksy domácí bohužel dvěma slepenými koši opět poodskočili na 85:76… a tím jako by domácí definitivně otupili děčínský tlak a po oddechovém čase, tentokráte vyžádaném naší lavičkou, jsme již utkání více zdramatizovat nedokázali. Pardubičtí tak díky vítězství 92:80 srovnali stav série na 2:2 – a rozhodující pátý duel se tak bude hrát v pátek od 18 hodin v ČEZ Sportcentru!

Body: Muirhead 23 (+ 10 doskoků -> double-double; 6 F+ a 5 asistencí; trojky 5/3, TH 4/4; efektivita 37), Nelson 22 (+ 7 získaných faulů a 5 doskoků; TH 12/12), Bohačík 18 (z pole 9/7, trojky 2/2), Pospíšil 7 (+ 5 doskoků – 3 útočné), Kotas 7, Žabas 6, Čarnecký 4 (+ 6 asistencí), O. Peterka 3, M. Peterka 2 – Houška 20 (+12 doskoků – 7 útočných -> double-double; dvojky 7/6; validita 33), Pope 14 (+ 7 získaných faulů a 5 asistencí), Sanders 12 (+ 5 doskoků a 4 asistence), Soukup 9, Kinter 7, Jiříček 6, Bažant a Kaša po 5, Stria 2; střelba 3 b.: 16/7 – 26/4; střelba 2 b.: 39/23 – 42/25; TH: 30/25 – 23/18; doskoky: 29:33 (útočné 7:13); fauly: 24:24; ztráty: 13:11; týmová validita: 111:83; počet diváků: 730; nejlepší hráč utkání:Corey Muirhead (Pardubice).