Pohárové stříbro letos bohužel neobhájíme…

BK NH Ostrava – BK Děčín 84:77 (20:21, 38:31, 61:56)

Začátek utkání byl mírně rozháraný z obou stran. Bylo vidět, že si hráči zvykají na rozměrově menší hřiště a z toho vyplývala řada nepřesností (především přešlapy u boční čáry hřiště). Děčín herně Ostravu mírně přehrával, ale skóre se přelévalo na obě strany (10:5, pak 10:14). Vyrovnaný souboj se projevoval v proměňování trojkových střel. Malý rozdíl byl v tom, že Děčín si vytvářel a skóroval z otevřených pozic, Ostrava opět prokázala umění dávat i těžké střely přes obranu. První dějství získal Děčín 20:21.

V polovině druhé čtvrtině šla (dle losu) domácí Ostrava do vedení a jako podstatná se ukázala finální šňůra 6:0, když se Děčín nedokázal prosadit a ze stavu 32:31, dotáhla Ostrava poločasové skóre na 38:31.

Třetí čtvrtina se nesla v duchu honby děčínských Válečníků na ostravský náskok, který se projevoval týmovou hrou, několika zisky po aktivní obraně (Landa 2x v řadě) a následných rychlých protiútocích (41:40) a který byl také ve 27.minutě úspěšný, když Jiříček konečně trestnými hody srovnal na 54:54. Závěr čtvrtiny však znovu ovládla Nová Huť, když šňůrou 7:2 získala vedení 61:56 po třiceti minutách.

Poslední dějství bylo jednou velkou snahou a bojem Válečníků o zvrat, ale také ukázkou kvality letošního ostravského celku, který oplývá sebevědomím a v důležitých momentech najde vždy neomylného střelce (často i z delší než trojkové vzdálenosti), jenž i přes urputnou a kvalitní obranu dokáže proměnit v těžké situaci. Ostrava tak zvítězila po průběhu 66:60 – 69:63 – 75:69 -78:72 až k vítězství 84:77.

Statistické údaje:
Střelci: Číž 14 (+ 4 asistece a 5 získaných faulů), Stehlík 14, Barnes 13 (trojky 4/3, Greene 12 (+ 8 doskoků), Dufault 8 (+ 9 doskoků), Zbránek 8, Gniadek 6 (+ 5 doskoků), Ames 6, Jurečka 3 – Alič 18 (trojky 7/5), Pope 15 (trojky 7/4, Stria 12 (+ 5 doskoků), Landa 10 (+ 6 doskoků; TH 4/4), Jiříček 9, Soukup 7, Sanders 6; střelba 3 b.: 23/6 – 24/11; střelba 2 b.: 32/22 – 38/17; TH: 26/22 – 17/10; doskoky: 31:26 (útočné 9:12); chyby: 12:18;ztráty: 11:8.