O (ještě) lepší výsledek nás v Nymburce připravily trestné hody soupeře a naše ztráty…

ČEZ Basketball Nymburk vs BK Děčín – 72:65 (22:16, 38:40, 55:53)
Děčínský celek přijel k utkání do Nymburka v počtu deseti borců bez avizované dvojice zraněných Levella Sanderse a Jakuba Houšky. V nabité nymburské sestavě tentokráte dostali volno navrátilec Rado Rančík a také Oliver Tot.

Obhájci zlatých medailí vstoupili do utkání famózně – po koši Bendy a trojce Taylora vedli brzy 5:0. Úvodní nápor nymburského celku se sice Válečníkům podařilo utlumit, ale pohodový odstup si svěrenci kouče Ginzburga stále udržovali – na konci 6. minuty se opět prosadil reprezentační centr Benda (11:4) a dvě minuty nato i jeho podkošový kolega Nečas (17:11). Děčínu se sice podařilo v závěru úvodní periody stáhnout manko až na dva body, ale poslední slovo měli přeci jen opět hostitelé, kteří si zásluhou dvou šestek Naymicka v čase 9:58 zajistili šestibodové vedení po první čtvrtině – 22:16.

Druhou desetiminutovku rozehráli Válečníci výborně a díky šňůře 6:0 korunované košem Petera Sedmáka po přihrávce Luboše Strii srovnali v polovině 12. minuty průběžný stav na 22:22, na což nymburský kormidelník zareagoval oddechovým časem. Ten jako by na pár minut opět vrátil do řad Nymburka potřebný klid, takže Středočeši se v závěru 15. minuty po dvou úspěšných trestných hodech Bendy opět dostali do plusu šesti bodů – 32:26. Další více než čtyři minuty však sehráli naši borci naprosto famózně! – díky sérii 11:0!!! se 39 sekund před koncem úvodní půle dostali do pětibodového náskoku – 32:37. Naši euforii sice trochu zchladily následné trojky Abramase a Pavkoviće, ale jeden dalekonosný pokus mezi ně dokázal vklínit i Admir Alič, takže do šaten se odcházelo za trochu překvapivého, ale pro nás velmi potěšujícího stavu – 38:40 z pohledu domácích.

Po návratu z kabin bohužel stejně jako v úvodu zápasu tahali za delší konec provazu Benda a spol., což se odrazilo i na skóre – na konci 23. minuty se prosadil Nečas a průběžný stav byl 48:42. Ekipa Pavla Budínského se držela velmi statečně, ale ve třetím dějství srážela oba celky nepřesná střelba, která nahrávala spíše domácím, kteří si tak udržovali stále mírný odstup (ve 28. minutě to bylo 51:46). Trpělivost však nese ovoce, o čemž se přesvědčili i sami Válečníci; třetí kvartál uzavřel koš Honzy Bejčka, a kdyby se uchytila i následná trojka Patricka Popea, mohlo být v děčínském táboře ještě veseleji – stav 55:53 nám však dával do poslední čtvrtiny slušné vyhlídky…

… a děčínští borci vycítili, že po loňským výprasku na místním kurtu mají letos velkou šanci na reparát! Ve 35. minutě upravoval Admir Alič košem na 60:57 a v polovině minuty 37. nás Soky jednou proměněnou šestkou přiblížil na dostřel jediného koše – 64:62. Od tohoto okamžiku však nastal zlom v celém klání; našim hráčům bohužel na téměř tři minuty úplně vyschnul střelecký prach, čehož Nymburští využili a šesti body v řadě (paradoxně všechny padly z trestných hodů) se 55 vteřin před koncem dostali do osmibodového trháku – 70:62. Zázrak se již nestal, ale i přes porážku 65:72 se za předvedený výkon rozhodně nemusíme stydět, jelikož v Nymburce jsme zanechali i bez dvou základních pilířů sestavy velmi dobrý dojem – a ještě pár minut před koncem dokonce sahali po senzačním vítězství!

Nymburk – Abrams, Taylor, Hruban, Nečas, Benda
Děčín – Pope, Stria, Alič, Landa, Sedmák
Body: Benda 17 (+ 5 získaných faulů; střelba 2 b. 10/7), Nečas 13 (+ 12 doskoků -> double-double; 8 F+; validita 25), Abrams 12, Pavković 11 (trojky 2/2), Taylor 10, Naymick 5, Hruban 2 (+ 6 asistencí), P. Houška 2 – Pope 20 (+ 5 doskoků), Alič 13 (+ 7 doskoků; střelba 2 b. 9/6), Soukup 8 (8 F+), Bejček 7, Landa 7 (+ 6 doskoků a 5 získaných faulů), Sedmák 4 (+ 7 doskoků), Jiříček 4, Stria 2; střelba 3 b.: 23/7 – 21/4; střelba 2 b.: 36/14 – 39/23; TH: 29/23 – 15/7; doskoky: 33:35 (útočné 7:7); chyby: 21:28; ztráty:10:20; týmová užitečnost: 80:49.