Válečníci zvládli i druhý přípravný zápas

BK Děčín – Uni-Riesen Leipzig 96:71 (20:16, 46:31, 68:52)
Po úvodním vítězném „neveřejném“ zápase s týmem Drážďan se již v klasické oficiální přípravě střetli svěřenci Pavla Budínského s týmem z německé ProA Leipzigem, který vede expardubický lodivod Ivan Vojtko.

Hosté začali velice uvolněně a s děčínským celkem drželi krok až do 5. minuty, kdy byl stav vyrovnaný 9:9. Během necelých dvou minut se však Děčíňáci po šňůře 7:0 korunované košem nové akvizice Sedmáka utrhli na sedmibodový rozdíl – 16:9. Bojovně naladění Němci však ještě do konce úvodního kvartálu stáhli manko na čtyři body, takže po deseti odehraných minutách svítil na tabuli stav 20:16.

Hráčům Reisenu se i ve druhé periodě dařilo držet si své hostitele na dostřel, což jasně dokresluje stav 35:30 z konce 16. minuty. Do konce úvodní půle však Válečníci přeci jen našli lepší recept na soupeřovu obranu a do druhé půle si odnášeli slibný patnáctibodový náskok – 46:31.

I po změně stran se Sandersovi a spol. dařilo držet si svého soupeře na distanc; na konci minuty 17. bylo naše vedení již dokonce více než dvacetibodové – 62:40. Menší ztráta koncentrace ve zbytku třetí čtvrtky však zapříčinila mírné ztenčení náskoku, který však byl nadále luxusní – 68:52.

V závěrečné čtvrtině si již Budínského družina v pohodě udržovala vysoký náskok a bavila přítomné diváky pohlednými akcemi. Jedním z nejlepších a nejaktivněji hrajících děčínských plejerů v zápase byl křídelník Honza Jiříček, který si také ve 36. minutě doskočil svou vlastní neúspěšnou střelu, napodruhé se již nemýlil a zvýšil na 80:58. Tečku za povedeným střetnutím udělaly dvě trojky kanonýra Popeho, které uzavřely konečný účet utkání na 96:71.

Body Děčína: Pope 21, Stria 19, Sedmák 15, Jiříček 12, Alič 8, Bejček a Landa po 6, Sanders 4, Bažant 3, Soukup 2; v hostujícím dresu se nejvíce dařilo trojici Gadley (16 bodů), McLlellan (15) a Freer (12); trojky: 15:7; doskoky: 47:30; asistence: 26:16; chyby: 19:18.

Další přípravné utkání sehrají děčínští hráči opět ve své hale příští pátek od 17 hodin, kdy přivítají druholigový německý tým BV Chemnitz 99ers. Vstupné je opět volné a všichni jste srdečně zváni!