Rubriky
Zprávy

Zpravodajství HZS Ústeckého kraje

únik nafty z bagru
8.9. 8:41 Hasičská jednotka HZS PS Šluknov vyjela do Královské ulice v Šluknově, odkud byl oznámen únik nafty z bagru. Jednotka zjistila na spodu nádrže bagru uražený ventil. Hasiči přečerpali 30 l nafty z nádrže do připravených nádob. Uniklou naftu zlikvidovali pomocí sorbentu.  

spadlý strom
7.9. 14:46 Hasičská jednotka PS Děčín odstranila pomocí automobilního žebříku strom spadlý na telefonní kabel v ulici Pod  Vrchem v Děčíně – Bynově.

dopravní nehoda
5.9. 17:21 Hasiščská jednotka HZS PS Děčín vyjela k obci Dobrná okres Děčín, kde osobní auto narazilo do skalní stěny. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči za pomoci sorbentu odstranili uniklý olej z havarovaného auta.

pád člověka ze skály
5.9. 17:07 Hasičské jednotky HZS PS Česká kamenice a SDH Hřensko vyjely do Purkratického lesa u Jetřichovic, odkud byl hlášen pád člověka za Vilemininou vyhlídkou. Na místo byl povolán vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zraněného člověka naložili do vrtulníku, který ho dopravil do nemocnice. 

požár slámy
4.9. 18:33 Na linku 112 bylo hlášeno, že hoří seno u Chovancova statku v Krásné Lípě. K požáru vyjely jednotky HZS PS Varnsdorf a SDH Krásná Lípa. Na místě bylo zjištěno, že hoří jeden balík slámy. Hasiči balík rozebrali a požár zlikvidovali v 18:52.

požár
1.9. 3:20 Hasičská jednotka Varnsdorf vyjela k nahlášenému požáru trávy v Mozartově ulici ve Varnsdorfu. Na ploše 0,5 m hořel zřejmě i odpad, kouř zasáhl dopravní značku a fasádu domu. Jednotka požár zlikvidovala ve 3:35.

požár garáže
31.8. 8:09 Na linku tísňového volání byl oznámen požár garáže s autem v Purkyňově ulici v Rumburku. K požáru vyjely jednotky HZS PS Varnsdorf, SDH Rumburk, SDH Jiříkov. Hořela garáž přilehlá k rodinnému domku. V domě v době požáru byl pes, který byl vyveden a předán majitelce. Jednotka částečně rozebrala střešní podhled přiléhající ke garáži. Požár rodinný domek částečně zasáhl, hlavně ale splodiny hoření. V garáži byla opravována palivová nádrž vozidla. Při odvrtávání nádrže se vznítil benzín. Došlo k popálení na ruce a krku člověka, který nádrž odvrtával. Požár byl lokalizován v 8:53 a zlikvidován v 9:17. Škoda byla předběžně odhadnuta na 600 tisíc Kč.

požár kontejnerů
31.8. 2:00 Hasičká jednotka HZS PS Varnsdorf vyjela do Žitavské ulice ve Varnsdorfu, kde hořely dva plastové kontejnery na komunální odpad. Oba byly požárem zasaženy celé. Hasiči požár lokalizovali ve 2:06 a zlikvidovali ve 2:14.
Zdroj: HZS Ústeckého kraje