Děčínští hráči vysoko porazili i polský Wloclawek a stali se vítězi mezinárodního turnaje!

BK Děčín – Anwil Wloclawek 90:70 (po čtvrtinách 27:20, 35:33, 64:50)

Do utkání vstupovali Děčané s vědomím, že díky dnešnímu vysokému vítězství Prienaie nad Norrkopingem 104:74 jim prvenství v turnaji zajistí výhra nad soupeřem z Polska.

Hráči si to evidentně vzali k srdci a svého soupeře v úvodu utkání jasně přehrávali – na konci 2. minuty proměnil Ell oba trestné hody – 9:2 a po něm střelecky přímo explodoval Tomáš Pomikálek, který nasázel deset! bodů v řadě a svěřenci Pavla Budínského rázem vedli již ve 4. minutě 19:2 (je třeba sportovně přiznat, že určitý podíl na tom měla i nedisciplinovanosti Anwilu, když hned zkraje utkání dostali hosté tři technické chyby – jednu kouč Emir Mutapcic a dvě pivot Corsley Edwards za neustálé dohadování se s rozhodčími). Ještě v 6. minutě si domácí udržovali dvouciferný náskok – 21:11, ale hosté se postupně dostávali do hry a zásluhou koše Allena se na konci 8. minuty přiblížili na dostřel pěti bodů – 23:18. Víc už jim ale domácí nepovolili a po deseti minutách tak platil stav 27:20.

Do druhé čtvrtky vlétli hosté jako uragán a během necelých čtyř minut se jim po sérii 0:7 podařilo dokonce srovnat – 27:27. Na hřišti to vypadalo, že hráči Wloclawku získají otěže zápasu do svých rukou, ale mírně otřesení Děčané se nevzdávali, nadále sympaticky bojovali o každý metr hřiště a díky trestnému hodu Boyera v polovině 17. minuty srovnali na 31:31. Stejný hráč si vzal pod patronát také poslední střelu první půle, kterou proměnil a díky níž si domácí celek do kabin odnášel dvoubodové vedení 35:33.

Po návratu z kabin se rychleji do tempa dostali hráči v bílých dresech, které nakoply také úvodní dvě trojky z rukou Boyera a Aliče, které měly na svědomí zvýšení průběžného vedení na osm bodů – 41:33. Děčínská aktivita neutuchala ani nadále, naopak namlsaní borci Děčína bavili diváky efekt(iv)ními akcemi; ve 29. minutě se z čáry trestného hodu nemýlil Stria a zvyšoval již na rozdíl patnácti bodů – 60:45. Do konce třetí desetiminutovky hosté umazali jen jeden bodík a do poslední čtvrtiny se tak šlo za stavu 64:50 pro domácí.

A děčínští hráči vstoupili i do závěrečné části hry s obrovskou vervou a odhodláním zlomit odpor Wloclawku a odměnou za jejich snahu jim bylo v polovině 33. minuty po dopíchnutí Houšmana již třiadvacetibodové vedení – 73:50, načež rozčilený polský kouč si vzal okamžitě time-out. Ten už ale Anwilu příliš nepomohl, naopak v pohodě hrající domácí tým přezdívaný „Válec“ i na konci utkání dostál své přezdívce – ve 35. minutě po nezištné přihrávce Boyera skóroval Pomikálek – 80:57 a v minutě 38. upravoval na 86:68 košem po samostatné akci nejlepší děčínský střelec utkání Pavel Houška. Po závěrečné siréně vylétly ruce všech hráčů nad hlavy a společně s diváky mohli začít slavit, jelikož díky dnešnímu vítězství 90:70 jsme ovládli celý, velmi prestižní mezinárodní turnaj!!!

Střelci Wloclawku:
 Berisha 16, Hinnant, Allen a Moses po 11, Hajric 8, Nowakowski 5, Edwards 4, Majewski a Maciejewski po 2.

Střelci Děčína: P. Houška 31 (2×3), Pomikálek 18, Boyer 9 (2×3), Pištěcký 7, Alič 7 (1×3), Stria 6, J. Houška 6 (1×3), Landa 4 a Sanders 2.

Trojky 6:5, TH 22/25:13/17, doskoky 33:27, asistence 22:15, ztráty 10:15, fauly 20:23.Čtvrtiny 27:20, 8:13, 29:17, 26:20.