Rubriky
Dětem Kultura Sport Turisti Zprávy

Babí léto v Českém Švýcarsku

Krásná Lípa, 26. 8. 2011  – Pro nadcházející podzimní turistickou sezónu připravila společnost České Švýcarsko, která letos slaví 10 let od svého založení, a město Krásná Lípa dvě zajímavé akce, které se uskuteční v přímo v Krásné Lípě. Svým obsahem jsou jak regionální  tak i přeshraniční. Hned první zářijový  víkend v sobotu 3. 9. se uskuteční již po sedmé Den Českého Švýcarska a v sobotu 24. 9.  proběhne již potřetí cestovatelský festival Sedm divů v Domě Českého Švýcarska.

3.9.   Den Českého Švýcarska  celodenní program na náměstí v Krásné Lípě, který začíná již v 9 hodin tradičním mezinárodním setkáním majitelů motocyklů Čechie Böhmerland, pokračuje v 10 hodin startem  přeshraničního běžeckého závodu Parkmaraton 2011 (start Krásná Lípa, cíl Bad Schandau). Dále je připraven pestrý program pro rodiny s dětmi – Rodinný maraton, ekodílny a umělecké dílny pro děti, divadelní představení a celý den vyvrcholí v 19 hodin koncertem IVANa MLÁDEKa & BANJO BANDu  a křtem nového obrazového kalendáře na rok 2012 s názvem Českosaské Švýcarsko na historických vedutách.

 

24. 9. Festival Sedm divů – Dům Českého Švýcarska na náměstí v Krásné Lípě ožije v sobotu 24. září třetím ročníkem ekofestivalu s cestovatelskou tématikou Sedm divů. Do „hlavního města“ národního parku České Švýcarsko opět dorazí řada známých osobností, aby se s námi slovem i obrazem podělily o své zážitky a zkušenosti z cest do vzdálených končin světa. Letos to budou zejména moderátorka Lejla Abbasová, novinářka Petra Procházková, reportérka Barbora Literová, cestovatel Jiří Kolbaba a fotograf Petr Slavík. 

Festival Sedm divů nabídne též skvělý doprovodný program. Připraven je dopolední výlet přes rozhlednu na Vlčí Hoře a Köglerovu naučnou stezku, exkurze v botanické zahradě společnosti Nobilis Tilia, workshop aromamasáže a výroby šperků, ekohrátky pro děti v interaktivní expozici Domu Českého Švýcarska, filmové projekce, hudební vystoupení, soutěže o kalendáře a předplatné magazínu Koktejl. Dokonce i samotné občerstvení bude v cestovatelském stylu – ochutnáme gurmánské speciality dalekého Japonska. 

Exkluzivní nabídkou festivalu Sedm divů je Fotosafari. Jedná se o fotografickou dílnu v terénu Českého Švýcarska, který se koná následující neděli. Vyznavači fotografického hobby se vydají v doprovodu skvělých fotografů magazínu Koktejl a znalce kraje Václava Sojky zdokonalovat své krajinářské umění. Přihlásit se můžete i vy přes festivalový web.

Podrobné informace o ekofestivalu Sedm divů 2011 získáte na speciálním webu  www.sedm-divu.cz  nebo na infolince 775 855 303. Dobrou zprávou také je, že díky podpoře projektu Cíl3/Trend je vstupné na celý festivalový program zdarma. Akci pořádá České Švýcarsko, o.p.s., společně s redakcí Magazínu Koktejl, společností Nobilis Tilia a dalšími partnery.

 Oficiální začátek je v 13.50 hodin, předpokládaný závěr ve 22.00 hodin.

 Těšíme se na Vás!

České Švýcarsko o.p.s.
Křinické nám. 1161/10
Krásná Lípa 407 46
Tel: +420 412 383 000
www.ceskesvycarsko.cz

České Švýcarsko je obecně prospěšná společnost, jejímž posláním je šetrný rozvoj regionu České Švýcarsko. Zaměřuje se především na:

  • ochranu přírodních a kulturních hodnot
  • podporu šetrného cestovního ruchu a přeshraniční spolupráci
  • tvorbu a realizaci regionálních projektů
  • propagaci a informačně-publikační aktivity
  • vzdělávání a osvětu