Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Povedený kousek v cirkuse
Policisté z obvodního oddělení ve Varnsdorfu sdělili včera ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže sedmatřicetiletému muži z České Lípy. Onehdy totiž ve Varnsdorfu z maringotky cirkusu sebral šest a půl tisíce korun a nějakou estrádní garderobu. Nato zmizel. Ve středu v nočních hodinách výtečníčka zadrželi policisté v Praze a provedli jeho eskortu. V současnosti se nachází v nezáviděníhodné situaci, kdy mu hrozí až dvouletý pobyt v nápravném zařízení.

Sebrali koloběžku a mají z toho nepříjemnosti
Koloběžku připoutanou lankem kdosi odcizil zhruba před deseti dny u nákupního střediska v Děčíně. Vyvlékl ji z lanka. Aniž by ho poškodil. Majitelce způsobil škodu přes dva tisíce korun. Včera se policistům z obvodního oddělení podařilo zjistit pachatele. Měli by to být dva mladíci čerstvě za hranicí dospělosti, k jejich smůle však oba v podmínce. Týž den si tandem vyslechl podezření z krádeže ve zkrácenku a mohou přemýšlet, stojí-li hrozba až tříletého vězení za to.

Volně ležící předměty nejsou vždy volné
Prakticky nové vodárenské armatury, šoupě a T kus nalezla na travnaté ploše ve Šluknově třiašedesátiletá žena. Ujala se jich a pokusila udat ve sběrně. Akce však nedopadla podle očekávání a včera si paní od místních policistů vyslechla podezření z přečinu zatajení věci. S tím je spojena nepříjemná vyhlídka až na roční odnětí svobody.

Pozor na rozhovory s neznámými lidmi
Včera v odpoledních hodinách oslovila neznámá výtečnice na ulici šestašedesátiletou seniorku a jala se jí nabízet nějaké věci. Přesto, že ji paní odmítla, pokračovala v dotírání a dokonce se vyptávala na bydliště., přičemž jí znenadání strhla z ruky zlatý prsten v údajné hodnotě přes dva a půl tisíce korun. Po pachateli pátrají policisté z železničního oddělení.

Do cizích domů se neleze
Děčínským kriminalistům se podařilo dopadnout šestadvacetiletého muže, který v březnu vnikl sklepním otvorem do rodinného domu v Jílovém u Děčína. Zde odcizil z kuchyňské linky dvaatřicet tisíc korun a zmizel. Včera proti němu muži zákona zahájili trestní stíhání pro krádež vloupáním a porušování domovní svobody. Ta to může být potrestán až tříletým pobytem za mřížemi.

Spravedlnosti neutekl
Policisté z děčínského obvodního oddělení sdělili včera ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže osmnáctiletému mladíkovi. Ten v minulosti odcizil z bytu různé šperky a peníze. Škoda se pohybuje kolem čtyřiceti tisíc korun. Vzhledem k tomu, že za obdobnou trestnou činnost už má v posledních třech letech vroubek, hrozí mu nyní až tříleté vězení.

Krádež bagru
Bagr, který stál zaparkovaný na náměstí v Jílovém u Děčína, včera zmizel. Postaral se o něj neznámý zloděj, který majiteli způsobil škodu kolem miliónu korun. Po pachateli pátrají děčínští kriminalisté.

Další notebook zmizel z automobilu
Koženou brašnu s notebookem a peněženku s hotovostí, doklady a platební kartou odcizil včera neznámý poberta z automobilu zaparkovaného na lesní cestě na Maxičkách u Děčína. Zloděj se dovnitř dostal tak, že vytloukl okno. Zůstala po něm škoda za zhruba pětadvacet tisíc korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení.

Sebral klíčky i doklady
Policisté z Krásné Lípy sdělili včera ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu neoprávněného užívání cizí věci a neoprávněného opatření platebního prostředku dvaadvacetiletému mladíkovi. Ten v uplynulých dnech sebral na chodbě místního rodinného domu klíčky od auta, kterého se následně zmocnil a s osobními doklady i kreditní kartou poškozeného odjel. Vozidlo policisté vypátrali za několik hodin, pachatele později. Hrozí mu až dvouletý pobyt ve vězení.

Vyhrožoval a putoval do cely
V hádce a pod vlivem alkoholu měl zabitím a zapálením obydlí v pondělí večer vyhrožovat majitelům jednoho domu ve Velkém Šenově devatenáctiletý mladík. Ti se obávali, že by mohl svá slova naplnit, takže jim na pomoc přispěchali místní policisté. Agresora zadrželi a umístili do cely. Včera mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z nebezpečného vyhrožování, za což je možné udělit trest odnětím svobody až po jeden rok.

Kdo maří, ten dojede
Dnes v brzkých ranních hodinách projížděl Děčínem pětatřicetiletý řidič z České Kamenice. Že má stále platný zákaz řízení motorových vozidel velkoryse přehlédl. Policisté, kteří ho zastavili ke kontrole ale tak velkorysí být nemohli, takže mu záhy sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to by mohl pobýt ve vězení po dobu až tří let.

Mapa je pryč
Orientační tabule s vyobrazením mapy Srbské Kamenice se zalíbila neznámému lapkovi. Ten ji odnesl a způsobil obci škodu ve výši dvanáct tisíc korun. Turistům navíc zvýšil šanci, že zabloudí. Po pachateli pátrají policisté z České Kamenice a pokud budou úspěšní, bude se zloděj zodpovídat z přečinu krádeže.

Vloupání aut objasněna
Děčínským kriminalistům se podařilo objasnit případ četných krádeží věcí z automobilů, které se odehrály v průběhu dubna a května. Včera zahájili trestní stíhání proti dvaatřicetiletému muži, který by je měl mít na svědomí. Za oběť mu padlo celkem šest vozidel, do kterých si zpravidla sjednal přístup vymlácením okénka. Odtud pak pokradl peněženky s platebními kartami, navigace, autorádia, sluneční brýle, mobil a sebral i malý techničák. Nemálo toho pochopitelně poškodil. Další portmonku a telefon pak během této doby odcizil na návštěvě u poškozených. Celková škoda se přehoupla přes hranici devadesáti tisíc korun. Výtečník, který byl v posledních třech letech za obdobnou činnost trestán, je obviněný z krádeže vloupáním, poškození cizí věci a neoprávněného opatření platebního prostředku. To by ho mohlo stát až tříleté odnětí svobody.

Promáčkl dveře s rozeběhem
Podezření z přečinu poškození cizí věci si včera na obvodním oddělení v Děčíně vyslechl ve zkráceném přípravném řízení osmadvacetiletý muž. Nedávno se totiž rozeběhl proti automobilu poškozeného a mocným kopem mu promáčkl dveře. Škoda se dle odborného vyjádření vyšplhala až na pětadvacet tisíc korun. Teď čelí hrozbě až ročního pobytu za mřížemi.

Do restaurace zásadně dveřmi a s penězi
Alkoholických nápojů se zachtělo sedmačtyřicetiletému muži z Kolína. Platit za pití však v plánu neměl, tak se včera v brzkých ranních hodinách pokusil vniknout do restaurace v Rybništi. Vytloukl skleněnou výplň okna, ale než stačil vniknout dovnitř, byl vyrušen. Pro nenechavce si dojeli policisté a umístili jej do cely v Rumburku. Nato si vyslechl podezření z krádeže ve zkráceném přípravném řízení, za což mu hrozí až dvouletý pobyt v nápravném zařízení.

Zákaz není pro legraci
Automobil s devětačtyřicetiletým řidičem zastavila včera v dopoledních hodinách ke kontrole rumburská policejní hlídka. Při kontrole muži zákona zjistili, že muž má varnsdorfským městským úřadem vyslovený ještě je nějaký ten rok platný zákaz řízení motorových vozidel. Následně si tedy vyslechl podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí ve zkráceném přípravném řízení. Za to je možné pobýt ve vězení po dobu až tří let.

por. Bc. Vojtěch Haňka
Tiskový mluvčí
Preventivně informační skupina Děčín