Sezonu končíme s hlavou nahoře díky dechberoucí sérii s Nymburkem a bronzovým medailím na krku!

Nymburský celek dobře věděl, že v případě vítězství nad družinou Pavla Budínského otevře jako první celek v letošní sezoně brány finále – jak vidno, v úvodu utkání neponechal nic náhodě, do děčínského celku se zakousl s velkou chutí a a již na začátku 4. minuty po Nečasově koši vedl 10:1. Když poté Děčané začali trochu více přitápět pod kotel a v polovině 6. minuty snižoval Landa na 12:6, jako by to domácí ještě více probudilo a na konci 8. minuty po Nissimově koši bylo jejich vedení již dvouciferné – 19:9. Dvoumístné vedení si také svěřenci kouče Ginzburga udrželi až do konce první desetiminutovky, po které platil stav 23:12.

Domácí hráči vstoupili výtečně i do druhé desetiminutovky, jejich tlak se stupňoval a ve 14. minutě po trojce Sokolovského za stavu 30:16 si raději vybral děčínský kouč oddechový čas. Po něm sice na palubovce na chvíli vládli borci ze severu Čech a na začátku minuty 16. snižoval kapitán Jakub Houška manko na deset bodů – 30:20; jenže více už Polabané našim hráčům nedovolili a naopak sami si do konce první půle vybudovali solidní náskok, když první dvacetiminutovku uzavíral dvěma šestkami Nissim a do kabin se odcházelo za stavu 45:28 pro domácí celek.

Přestávková porada byla s velkou pravděpodobností hlasitější na děčínské straně, jelikož před našimi hráči byly dvě možnosti – sehrát posledních dvacet minut této sezony nebo ještě překvapit, otočit skóre a vrátit sérii do ČEZ Sportcentra. Jenže na druhé straně kolbiště proti nám dnes stál soupeř, na kterého jsme již po předchozích vyčerpávajících bojích neměli dostatek energie a o osudu zápasu se zřejmě rozhodlo právě po návratu ze šaten – v polovině 24. minuty se prosadil reprezentant Benda a vedení domácích se přehouplo přes hranici dvaceti bodů – 52:31 a s akciemi Děčína na vítězství to začalo vypadat ještě bleději v polovině minutě 26., kdy se vedení Nymburka vyšponovalo až na osmadvacet bodů! – 59:31. Větší bodový rozdíl do konce třetího dějství naši hráči Středočechům nedovolili, ale i když právě třetí desetiminutovku uzavíral dvěma trestnými hody „Kouba“, děčínské manko zářící na světelné tabuli bylo opravdu vysoké, no posuďte sami – 66:40.

Něco kolem padesáti děčínských fanoušků, kteří se za svým celkem vydali ho v těžkém boji podpořit, však i nadále své miláčky hnali vpřed, ač věděli, že Nymburk je již jednou nohou ve finále. V závěrečné čtvrtině už i domácí viditelně ubrali z vysokých obrátek a nechali náš celek nepříznivý stav zkorigovat – v minutě 33. se prosadil Soukup (70:45) a o tři minuty později ho napodobil jeho podkošový kolega a nový MVP MNBL Pavel Houška a upravoval na 72:57. Minutu a třináct vteřin před závěrečnou sirénou snižoval benjamínek Jiříček až na rozdíl devíti bodů – 73:64, jenže bohužel platilo rčení: pozdě bycha honiti. Nymburští si nakonec závěr zkušeně pohlídali – přesto tečku za zápasem a zároveň celou sérií udělal úspěšným trestným hodem děčínský pivotman „Bobo“ Landa a stanovil tak závěrečný stav na 78:65.

Nymburští hráči si tedy vítězstvím zajistili finále a mají opět velkou šanci obhájit mistrovský titul; ani náš celek ale nemusí smutnit, jelikož odehrál s nymburským gigantem tři skvělé partie (z toho dvě, ve kterých byl vítězství velmi, velmi blízko), za což mu patří velké uznání a absolutorium. Kromě toho jsme si po třetím místu v poháru připsali další velký úspěch a naši hráči nám domů přivezou medaile, které budou mít stejně jako u českých hokejistů na letošním mistrovstí světa bronzový odlesk!!!

Střelci: Nissim 13, Pumprla 13 (+ 5 získaných faulů; TH 8/8), Sokolovský 12 (+ 6 doskoků), Simmons 11 (+ 7 získaných faulů), Benda 8 (+ 8 doskoků), Lenzly 6, Nečas 6, Slezák 5, Chán 2, Křemen 2 – Pavel Houška 16 (+ 11 doskoků -> double-double; 6 získaných faulů a validita 19), Jakub Houška 11, Pomikálek 9, Hatcher 7 (+ 5 doskoků), Soukup 7 (+ 6 získaných faulů), Sanders 5 (+ 4 asistence), Landa 4, Jiříček 3, Stria 3; střelba 3 b.: 18/6 – 20/5; střelba 2 b.:40/19 – 42/17; TH: 28/22 – 29/16; doskoky: 34:39 (útočné 6:13); chyby: 27:29.

Rozsáhlé fotogalerie z utkání najdete na oficiální nymburské stránce: http://www.basket-nymburk.cz/rubriky/fotogalerie/110521_dec/index.htm a také na webu děčínského kapitána Kouby: http://koubasket.cz/nejlepsibarvy-ma/.