Rubriky
Zprávy

Teplická ulice: Město opakovaně jedná s ŘSD o opravách

Město Děčín důrazně požaduje po Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), aby dalo do pořádku Teplickou ulici.

Jedná se především o dva problematické úseky: U Kovočasu a u Stroj – Unionu. Právě tato silnice má totiž sloužit jako objízdná trasa ve chvíli, kdy ŘSD začne rekonstruovat most v Mojžíři v Ústí nad Labem.

„Kvůli připravovaným objízdným trasám je nezbytné opravit zejména poruchy na Teplické ulici, se kterými se řidiči potýkají již delší dobu. Protože se jedná o úsek, který není města, intenzivně se snažím tlačit na ŘSD, aby urychleně provedlo opravy. Absolvoval jsem s nimi celou řadu jednání. Přístup ŘSD mě ale opakovaně zklamal, vše trvá neuvěřitelně dlouho. Jako město máme bohužel jen velmi omezené možnosti, jak tuto nepříjemnou situaci urychlit,“ popisuje náměstek primátora Ondřej Smíšek.

Podle posledních informací se již podařilo ŘSD vysoutěžit dodavatele prací na opravu úseku u Stroj – Unionu. Oprava by měla začít v polovině července a trvat do cca konce prázdnin. Zatím ale stále není jasné, kdo a kdy opraví propad u Kovočasu. ŘSD práce poptávalo již několikrát a dosud se zhotovitele najít nepodařilo.

Zdroj: Magistrát města Děčín