Rubriky
Kultura Zprávy

Letní kino: Za filmovými zážitky na zámecké nádvoří

Ani letos nebude na děčínském zámku chybět letní kino. Promítat se bude na nádvoří od 3. července do 3. srpna, a to každý týden od středy do soboty. Na rozdíl od minulých let zde ale letos nebude stát divácká stupňovitá tribuna, a to z technických důvodů. Probíhá totiž rekonstrukce Dlouhé jízdy a doprava tribuny by byla velmi náročná.

„Špičková kvalita obrazu, dvě stě míst k sezení a úžasná letní atmosféra. Na to všechno se mohou návštěvníci těšit. Navíc bude k vidění řada filmových premiér. Nejnavštěvovanější filmy budeme vždy ve středu opakovat,“ popisuje náměstek primátora Martin Pošta (Volba pro Děčín), který má ve své gesci kulturu. Fanoušci se mohou těšit například na horor Tiché místo, akční film Mizerové na život a na smrt, pokračování animovaného hitu V hlavě 2 či na „týmovku“ Deadpool a Wolverine.

„Promítání bude začínat vždy ve 21:45 hodin. Na místě bude k dispozici občerstvení. Dokonce jsme připraveni i na to, že bude zájem překračovat počet míst k sezení. V tu chvíli si mohou lidé donést vlastní deku nebo stoličku,“ dodává Pošta.

Na nádvoří se lidé kvůli rekonstrukci Dlouhé jízdy dostanou přes zahrady kolem zámecké sýpky či severními cestami ze Zámecké ulice. Letní kino spolupořádají Kino Sněžník a Zámek Děčín za podpory města. Ceny vstupného určují distributoři filmů.

Zdroj: Magistrát města Děčín