Rubriky
Sport Zprávy

AJ Walton zůstává

Válečnický lídr uplynulých dvou sezón zůstává v Děčíně!

Anthony Walton Jr. se po skončení své druhé sezóny v děčínském dresu zařadil na sdílené čtvrté místo v počtu odehraných ligových utkáních, co se týká zahraničních hráčů za trojici Sanders, Alič, Hatcher, na shodný počet s Robertsem (98).

AJ odehrál letos 48 zápasů v NBL, tedy všechny kromě třetího čtvrtfinále, kdy měl stopku a dosahoval v nich průměrů 30,2 minuty, 14,8 bodu, 6,9 asistence (druhý v lize), 5,4 doskoku a 2,2 zisku (rovněž druhý v lize) na zápas.

Americký playmaker absolvoval prestižní univerzitu Baylor, kde byl při odchodu zapsaný jako pátý v historických tabulkách v počtu asistencí a druhý v počtu získaných míčů. Jeho profesionální kariéra začala v Polsku, kde strávil dva roky v Gdyni a rok v Koszalinu. Následovala Iskra Svit, pak Kolín, pak ještě polská Bydgoszcz, krátce kosovská Peja a znovu slovenský Svit (21/22).

V ročníku 22/23 obdržel Anthony ocenění MVP Kooperativa NBL, které se uděluje po skončení dlouhodobé části, a dopomohl Děčínu k historickému vítězství v Českém poháru a také ke stříbrným ligovým medailím. Uplynulý rok byl pod AJovou taktovkou rovněž medailový.

Lukáš Houser o podpisu řekl: „Dvě sezony působení AJ Waltona v Děčíně. To se rovná 4 medaile, MVP a obránce roku. To jsou jasné důvody, proč jsme měli velký zájem udržet Anthonyho v našem dresu. Je to lídr, navíc hráč na pozici rozehrávače, tvůrce hry. A i když se v sezoně může stát cokoliv, věřím že s ním můžeme znovu bojovat o medaile.“

AJ Walton k setrvání v ARMEXu dodal: „Jsem supernadšený, že se vracím a budu hrát znovu za Děčín. Stal se pro mě druhým domovem a rodinou. Množství lásky, kterou tady dostáváme, je fakt jedinečné.. Vracím se, abychom příští rok získali zlatou medaili! Moc se těším na Maroldovku a na nejlepší fanoušky v České republice.“

Zdroj: BK Děčín