Děčín doma padl, nestačil na Piráty z Chomutova

První ze tří po sobě jdoucích krajských derby skončilo pro Grizzly porážkou. Přitom hned v úvodu se Děčínští prezentovali aktivní hrou a měli několik šancí, nicméně branky dávali jen Piráti. Recept na gólmana našli Medvědi až v poslední třetině, ve které byla k vidění gólová přestřelka, ale to už měli hosté velký náskok. Po porážce 3:6 se série proher prodloužila už na pět zápasů.

První vážnější šance přišla po pěti minutách hry, David Černý nabral slušnou rychlost a dostal se přes obránce, jenže jeho pokus vyrazil Richard Běhula. I v další děčínské šanci byl hráč s číslem 25, jeho pohotová rána z mezikruží jen těsně minula bránu. V 8. minutě vznikl před chomutovským brankovištěm pořádný závar a Medvědům moc nechybělo ke gólu. Nicméně první gólový zápis učinili Piráti a to v čase 8:19. Po dvou odrazech se ocitl puk na hokejce Jakuba Zajíčka, jenž na nic nečekal a prostřelil Lukáše Lavingera – 0:1. V 18. minutě otřel v přesilovce 4 na 3 kotouč o horní tyčku David Tůma.

Ve 27. minutě zahrozili Piráti, když ze vzniklého přečíslení zakončoval Petr Eret, avšak Lavinger se skvěle přesunul a nedovolil soupeři skórovat. Ve 29. minutě se děčínský strážce svatyně předvedl i proti bekhendové střele Tomáše Koblížka. V té samé minutě se povedlo hostům využít přesilovku, Viktor Hübl připravil kotouč na zlatém podnose pro Martina Tůmu, který bez problému trefil odkrytou děčínskou klec – 0:2. Ve 32. minutě ujel všem Zajíček, ale jeho rána zblízka skončila na břevně. Ve 37. minutě se skvělým zákrokem blýskl Lavinger, když se včas přemístil a vyrazil střelu Zajíčka.

Chomutov vstoupil do poslední části lépe díky gólu v čase 42:51. Přesilovku 5 na 3 využil po kombinaci střelou z mezikruží Petr Eret – 0:3. V čase 44:29 se hosté radovali počtvrté. Děčínská obrana zapomněla na Jakuba Zajíčka, jenž švihem nekompromisně zavěsil – 0:4. Za půl minuty se Medvědům povedlo odpovědět, v signalizované výhodě našel Vladimír Brož na druhé straně přijíždějícího Davida Tůmu a ten z první prostřelil Běhulu – 1:4. V čase 48:45 završil Jakub Zajíček hattrick, když byl na konci rychlé kombinace a táhlou jedovkou z bodu pro vhazování prostřelil Adama Horáka – 1:5. V té samé minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na Tomáše Nezbedu, který nájezd proměnil přesnou ranou mezi betony – 2:5. V čase 53:37 se Piráti prosadili v oslabení díky Tadeášovi Svobodovi, po jehož střeleckém pokusu se odrazil puk od tyče do gólmanovi brusle a od ní za brankovou čáru – 6:2. Tři vteřiny před koncem usměrnil do brány střílenou přihrávku Jan Smola a dal konečnou podobu výsledku – 3:6

Branky a asistence: 45. D. Tůma (Brož, Jursa), 49. Nezbeda (TS), 60. Smola (D. Tůma, Brož) – 9. Zajíček (T. Svoboda, Hübl), 29. M. Tůma (Hübl, Eret), 43. Eret (M. Tůma, Hübl), 45. Zajíček (Eliáš, Kostourek), 49. Zajíček (Hübl, T. Svoboda), 54. T. Svoboda (Hübl)

Sestava HC Děčín: Lavinger (od 46. Horák) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Tomšík, Petrásek, Loukota – D. Tůma (A), Nezbeda, Jursa – Smola, J. Tůma, Macek – Parshakov, Černý, Chovanec – Nowák, Hruška
Sestava Piráti Chomutov: Běhula (Vavřena) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Putz, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa
Stadion: Děčín