Grizzly úspěšně zvládli generálku s Mostem

Grizzly v poslední prověrce zvládli regionální derby s Mostem a po výhře 6:3 se dobře naladili na start 2. ligy. K vítězství přispěl hattrickem Ondřej Sýkora, jenž ozdobil svůj návrat na děčínský stadion. Medvědi mají na konci přípravy pozitivní bilanci, když během sedmi duelů posbírali 4 výhry a 3 porážky.

Děčínští na nic nečekali a hned ve třetí minutě šli do vedení. Jan Smola předvedl parádní akci, když přešel přes obránce, dostal se až ke gólmanovi, kterého překonal kličkou do bekhendu – 1:0. V čase 7:24 už to bylo o dvě branky. Martin Jursa přebruslil protihráče, poté naservíroval kotouč na druhou stranu pro Ondřeje Sýkoru, jenž trefil odkrytou klec – 2:0. Na začátku 14. minutě nastřelil tyč a následně i břevno mostecký Jakub Veselý.

Velkou příležitost měl ve 32. minutě nejdříve dobře najetý Vladimír Kýhos, nicméně v minisouboji s ním uspěl děčínský strážce svatyně. Na mosteckého útočníka ještě za pár desítek sekund navázal jeho spoluhráč, ovšem proti jeho bombě zkraje levého kruhu předvedl Skokan další skvělý zákrok. Po šancích Lvů přišla od Medvědů odpověď v podobě vstřeleného gólu. David Černý nejprve zavezl puk, potom ho naservíroval Tomáši Faiglovi, který nabil Ondřeji Sýkorovi a ten nekompromisně zakončil krásnou souhru Děčína – 3:0.

Do poslední třetiny vstoupily oba týmy jako uragán. Nejprve v čase 40:55 snížil Vladimír Kýhos, jenž přijal přesný pas od Davida Jindry a tváří v tvář uspěl proti Skokanovi – 3:1. Reakce Děčína byla blesková. David Černý se dostal k vyraženému kotouči, ještě ho posunul na volného Ondřeje Sýkoru, který měl snadnou úlohu zkompletovat hattrick – 4:1. V čase 42:56 bylo na děčínské střídačce ještě veseleji, jelikož osamocený David Tůma pohodlně dorazil kotouč do sítě – 5:1. Na drama zadělali Lvi v 54. minutě, kdy skórovali rovnou dvakrát. Nejdříve využil dobrého pressingu svých spoluhráčů Jakub Veselý a ranou pod lapačku nedal Skokanovi šanci – 5:2. O 22 sekund později se prosmýkl mezi obránci David Jindra a svou individuální akci zakončil přesným zásahem – 5:3. Vítězství si však Grizzly nenechali vzít a v čase 57:37 díky využité přesilovce dali konečnou podobu výsledku. Hned po buly se prosadil Aleš Macek, jenž proměnil střílenou přihrávku Tomáše Nezbedy – 6:3.

HC Děčín – MOSTEČTÍ LVI 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)