Válečníci padli v lítém boji v Brně až po prodloužení

Oba trenéři postrádali v sestavě dva borce. Lubomír Růžička nemohl využít dvojici Matěj Dáňa (zraněný kotník) – Danilo Djuricic (poraněný prst na ruce), Tomáš Grepl potom Tomáše Pomikálka (svalové zranění) a Petra Macháče (zranění kotníku).

Do utkání o první místo v tabulce Kooperativa NBL vstoupili lépe hráči domácího Brna, kteří se brzy dostali do vedení a byli lepší na obou polovinách kurtu. V polovině 7. minuty prohnal síťkou trojku Richard Bálint, čímž domácí odpoutal na dvouciferný rozdíl – 21:9 – a donutil Tomáše Grepla k oddechovému času. Po něm Válečníci nápor domácí ekipy otupili a do konci úvodního kvartálu snížili na 23:16.

Druhou desetiminutovku odstartovali Děčínští šňůrou 8:2 korunovanou dvoubodovou trefou Igora Josipoviče, kterou v půlce 13. minuty přitáhl svou družinu na 25:24. Po time-outu kormidelníka Brna Lubomíra Růžičky se sice domácí dokázali znovu utrhnout až na rozdíl sedmi bodů, ale konec úvodní půle měli ve své režii opět hráči v tmavých dresech, kteří strhli vedení na svou stranu – a po úspěšném nájezdu Filipa Kroutila svítil po první dvacetiminutovce na tabuli stav 39:42.

Po návratu ze šaten to byli znovu děčínští hráči, kdo třímal otěže zápasu ve svých rukou. Vedení Válečníků se vyšplhalo až na dvouciferný rozdíl a během úvodních necelých pěti minut třetí periody si navíc čtvrtý faul připsaly domácí opory Bálint a Chatman. To jako by ovšem paradoxně brněnský celek nakoplo a ten se nadechl k velkému obratu, který pečetila závěrečná trojka třetí periody z rukou kapitána Jakuba Krakoviče na 64:61.

Válečnická DNA ovšem vyvstala v poslední čtvrtině řádné hrací doby a svěřenci Tomáše Grepla začali mnohem víc dupat v obraně, což domácím činilo značné problémy. K tomu navíc hráči Děčína zrychlili hru a výsledkem bylo, že si postupně vybudovali až sedmibodový náskok. Tento rozdíl ve skóre platil ještě v závěru 39. minuty po dopíchnutí Nicholse na 72:79. Válečníci byli blízko blizoučko megacenné výhry na kurtu Brna, ovšem závěrečnou minutu si vzal pod svou kuratelu Randy Culpepper, který také trojkou s klaksonem vyrovnal na 81:81 – a utkání tak dospělo do prodloužení…

V něm se sice jako první prosadil děčínský centr Igor Josipovič, ovšem to byla jedna z mála radostí na naší straně. Přesnější mušku i více sil měli v prodloužení hráči brněnského celku, kteří si tak nakonec došli pro vítězství v poměru 96:86 a udrželi se v čele tabulky tuzemské nejvyšší soutěže.

Brno: Půlpán, Culpepper, Bálint, Chatman, Krakovič
Děčín: Walton, Nichols, Kroutil, Svoboda, Josipovič

Basket Brno – BK ARMEX Děčín 96:86 po prodloužení (23:16, 39:42, 64:61, 81:81)

Body Brna: Culpepper 19 (+ 5 získaných faulů; trojky 5/4), Chatman 18 (+ 7 doskoků), Krakovič 15 (+ 8 doskoků – 6 útočných a 5 asistencí), Bálint 14, Půlpán 12 (+ 15 doskoků – 7 útočných a 8 asistencí), Puršl 7, Nečas 6 (+ 7 doskoků), Křivánek 5.

Body Děčína: Nichols 20 (+ 8 plusových faulů, 7 doskoků i asistencí), Walton 18 (+ 8 doskoků a 6 asistencí; TH 6/6), Svoboda 15, Josipovič 12, Kroutil 11, Žikla 8, Mach 2.

Střelba 2 body 42/22 – 55/30, Střelba 3 body 36/12 – 17/2, TH 28/16 – 28/20. Doskoky 55:38 (útočné 21:10), asistence 27:20, ztráty 16:10, fauly 22:25.

Čtvrtiny: 23:16, 16:26, 25:19, 17:20, 15:5

Rozhodčí: Baloun Jan, Hartig Lukáš, Petrák Robin

Komisař: Paulík Robert