Rubriky
Zprávy

Termo Děčín: Jaká bude cena tepla v roce 2023

Kolik zaplatí obyvatelé Děčína, kteří jsou zákazníky TERMO Děčín, a.s., za teplo a teplou vodu v roce 2023? Všichni zajisté vědí, k jakým situacím dochází na trhu s energiemi – zejména s plynem a elektřinou. Ceny těchto komodit nemalým způsobem ovlivňují v Děčíně cenu tepelné energie. Tu svým zákazníkům dodává z celkem pěti centrálních zdrojů společnost TERMO Děčín, a.s. Palivem je zemní plyn a také geotermální voda jako obnovitelný zdroj energie, jehož využití je pro centrální zásobování teplem v České republice ojedinělé. Proto jsme se zeptali předsedy představenstva Jana Sedláčka, jaký je vývoj ceny pro příští rok.

Jak vidíte cenu tepelné energie v roce 2023?
Pro příští rok je kalkulována cena pro zákazníky ve věrnostním programu 1 250 korun za jeden GJ včetně DPH. Pokud se podíváme na cenu tepelné energie ve srovnatelných nebo i větších městech, naše cena bude jednou z těch nižších.

Jak se toto zdražení projeví v našich peněženkách?
Naše výpočty vycházejí ze spotřeby cca 20 GJ tepelné energie ročně, což je průměrná spotřeba běžné rodiny žijící v bytě 3+1. Ročně tak konečný zákazník v domě, který je účastníkem věrnostního programu, zaplatí 25 000 korun. Pakliže nemá vlastník nemovitosti s naší společností uzavřen věrnostní program, činí tato částka 27 760 Kč/rok.

Ve smlouvách s odběrateli máte ustanoveno minimální roční množství odebrané tepelné energie v GJ. Vzhledem k současné situaci, kdy se všichni snaží šetřit, znamená to pro vaše zákazníky, kteří toto množství neodeberou, že jim budete dle smlouvy účtovat smluvní pokutu?
Děkuji za tento dotaz, nejste první, kdo jej vznesl. V případě, že zákazníci odeberou méně tepelné energie, než je minimální roční množství, nebude jim účtována žádná pokuta. Pokud by měli zákazníci jakékoliv dotazy, mohou kdykoliv kontaktovat naše obchodní oddělení na e-mail obchod.ted@mvv.cz. Rádi také zákazníkům pomůžeme při optimalizaci spotřeby energií.

Zdroj: Magistrát města Děčín