Rubriky
Dětem Kultura Turisti Zprávy

Street food, koncerty i rozsvícení stromku. První advent bude nabitý akcemi

Děčínský advent začne poslední víkend v listopadu a s ním i první vánoční akce. Lidé se mohou těšit na různá kulturní představení, Vánoční food market a také na každoroční rozsvícení stromku, které se letos netradičně koná pod knihovnou. Na první adventní neděli pak naváže Vánoční zpívání se svařákem na Husovce a řada dalších akcí. Program akcí najdete zde.

Na vánoční atmosféru se mohou lidé naladit už 26. listopadu, den před první adventní nedělí. Pod knihovnou se bude konat Vánoční food market, kde zájemci budou moct ochutnat vánoční street food nebo nakoupit jedlé i jiné dárky. Po celou dobu food marketu budou k vidění i poslechu různá hudební vystoupení. Zahraje např. špičkový trumpetista Julius Baroš či Big Band, složený z bývalých i současných žáků konzervatoře v Teplicích.

V neděli 27. listopadu se bude konat tradiční Rozsvícení vánočního stromu, tentokrát pod městskou knihovnou. Město láká jak na vánoční stánky, tak i na bohatý kulturní program. Ten se skládá z loutkového Sváťova dividla, vánoční pohádky od Divadla Krabice Teplice či z vystoupení dvou děčínských pěveckých sborů – Pomněnky a Pěvecký sbor Gymnázia Děčín. Od pěti hodin večer je pak naplánované slavnostní rozsvícení stromku a možná se připojí i andělé. Poté odstartuje pražská skupina MarZ, která se svou tvorbou pohybuje na hranici folku, jazzu a popu. Adventní večer uzavře vánoční koncert zpěváka Daniela Hůlky a jeho dlouholetého přítele, multiinstrumentalisty Jiřího Škorpíka.

Všechny víkendové akce začnou v deset hodin dopoledne. V čase mimo kulturní představení se budou moct lidé podívat na tradiční dřevosochání nebo se účastnit libverdské vánoční dílny a vyrobit si vlastní adventní svícen, případně i jiné vánoční dekorace.

Návštěvníky celým programem provede moderátor Tomáš Kettner.
V duchu Vánoc se ponesou i pozdější prosincové akce. Město nabídne Rockové Vánoce s Krampus čerty, páteční DJ’s advent tour, Vánoční Swap či Vánoční trhy regionálních výrobců. Na své si přijdou také děti při Pohádkovém dni před íčkem nebo i fanoušci Wima Hofa o vánočním dni pro otužilce. Zároveň se bude každou středu pořádat Vánoční zpívání se svařákem na Husově náměstí. Akce začne vždy ve dvě odpoledne a na šestou se přesune do Křížovy ulice, kde bude také možnost zahřát se nad hrnkem svařeného vína. V plánu jsou i Vánoční koledy s Karlem Suchánkem nebo koncert ukrajinské zpěvačky Lumary.

Podrobnosti k adventnímu programu se pravidelně aktualizují na webu www.idecin.cz a také na facebookových stránkách Město Děčín a Děčín pro turisty.

Zdroj: Magistrát města Děčín