Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

V azylovém domu se vzájemně napadli klienti
V děčínském azylovém domě se vzájemně napadli dva muži. Celému incidentu předcházela slovní rozepře. Hlídce na místě se vyhrocenou situaci zprvu podařilo zklidnit, nicméně při zjišťování totožnosti se jeden z mužů pokusil o opětovný útok. Strážníci následně při zákroku museli použít služební pouta a muže z azylového domu vykázat. Následně věc byla oznámena k příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupkového jednání za strany agresora.

Strážníci řešili únik vody v Boleticích nad Labem
Hlídka strážníků byla přivolána do boletického sídliště z důvodu mohutného úniku vody z bytu v devátém poschodí panelového domu. Jelikož na klepání a zvonění nikdo v bytu nereagoval a situace si vyžadovala okamžitou ochranu majetku, sjednali si strážníci vstup do bytu za použití síly. Po vykopnutí dveří se ukázalo, že za nekontrolovaný únik vody může závada na toaletní splachovací nádržce. Strážníci okamžitě zastavili průtok vody a tím ochránili bytové jednotky nacházejících se v nižších poschodích. Celá věc byla následně předána Policii České republiky.

Rušení nočního klidu v Podmoklech
V pátek v půl druhé ráno byli strážníci požádány oznamovatelem o pomoc. Ten si stěžoval na rušení nočního klidu z předzahrádky nočního podniku v městské části Podmokly. Po příjezdu na místo se za účelem řešení situace hlídka spojila s obsluhou podniku, přičemž toho si všimli i hosté z předzahrádky a začali hlídku verbálně urážet. Situaci se podařila strážníkům zklidnit až po deseti minutách. Situace se obešla bez použití donucovacích prostředků, nicméně pro vážnost přestupkového jednání bylo vše oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj: MP Děčín