S Mostem vítězně, hattrickem se blýskl Volráb

Úterní utkání s Mostem slibovalo gólovou přestřelku, jak tomu již mezi oběma celky bývá zvykem. Prognózy se naplnily a na děčínském stadionu padlo celkem 13 branek!

Již v čase 3:33 prohrávali domácí hokejisté 1:0, když inkasovali branku po průniku obránce Steinochera. Početní výhodu využil v čase 12:50 děčínský Charvát po přihrávkách Trávníčka a Brože. Most šel do vedení o necelé 4 minuty, to se prosadil v přesilovce mostecký Písařík. Dvě a půl minuty před koncem třetiny byl v úniku faulován Kučera, bylo nařízeno trestné střílení, které sám faulovaný obránce proměnil. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Neuplynula ani minuta z druhé třetiny a domácí opět prohrávali, druhý gól zaznamenal Písařík. V čase 26:42 bylo s děčínským celkem zle, na 4:2 zvyšoval Mical. Medvědi nesložili zbraně a do konce třetiny stihli vyrovnat po brankách Štěpána Kuchynky a Daniel Volrába.

Hrůzostrašně začala pro domácí i třetí třetina, kdy po 43 sekundách opět prohrávali o gól, hattrick završil mostecký Písařík. Druhou porážku ve druhém přípravném utkání však domácí odmítli a soupeři nasázeli 4 branky! Na 5:5 srovnával zkušený Volráb, na 6:5 zvyšoval Zajan. V čase 56:28 odskočili děčínští na rozdíl dvou branek, to se trefil opět Charvát. Daniel Volráb završil v čase 57:46 hattrick a upravil tak skóre zápasu na konečných 8:5.

HC Děčín – Mostečtí Lvi 8:5
branky a asistence: 12:50 Charvát (Trávníček, Brož), 17:37 Kučera TS, 31:16 Kuchynka (Fojt, Loukota), 39:27 Volráb (Kuchynka), 44:26 Volráb (Kuchynka, Fojt), 51:27 Zajan (Faigl, Loukota), 56:28 Charvát (Nezbeda L., Brož), 57:46 Volráb (Kuchynka, Kaltenböck) – 3:33 Steinocher (Drašar, Mical), 16:17 Písařík (Kysela, Urbánek), 20:48 Písařík (Kysela, Urbánek), 26:42 Mical (Urban), 40:43 Písařík (Kysela, Böhm)

Zdroj: Magistrát města Děčín