Rubriky
Sport Zprávy

Kádr pro novou sezonu je kompletní

Klub BK ARMEX Děčín oznámil již všechny posily na nadcházející sezonu 2022/2023. Po odchodu zahraničních hráčů se podařilo udržet klíčového rozehrávače Ty Nicholse. Odcházejícího Ondru Šišku nahradí další Američan protřelý evropskými soutěžemi i českou Kooperativa NBL AJ Walton. Pod koš se podařilo získat zkušeného Igora Josipoviče z Bosny a Hercegoviny a dvaadvacetiletého Petra Macháče z USK Praha.

Ostatní čeští hráči zůstávají, což se týká kapitána Tomáše Pomikálka, Filipa Kroutila, Matěje Svobody, Martina Macha, Davida Žikly, Filipa Sertiče a Lukáš Rozsypala.

Na marodce společnou letní přípravu zahájí Lukáš Bobek a Tomáš Randýsek, kteří budou oba léčit koleno po operaci. Tomáš absolvoval operaci v květnu a Lukáš zkraje srpna. Přesná doba rekonvalescence zatím není určena a bude se odvíjet od aktuálního stavu.

Na pozici asistenta trenéra skončil Matěj Anderle. Hlavní trenér Tomáš Grepl bude tak spolupracovat především s kondičním trenérem Janem Murínem.

Aktuální sestava A-týmu BK ARMEX Děčín

Rozehrávači: AJ Walton, Ty Nichols, Lukáš Bobek, Tomáš Randýsek

Křídla: Matěj Svoboda, Filip Kroutil, Lukáš Rozsypal, Filip Sertič

Pivoti: Igor Josipović, Tomáš Pomikálek, David Žikla, Petr Macháč, Martin Mach

Do společné přípravy s A-týmem se také zapojí mladí odchovanci našeho klubu.

Tým se k prvnímu tréninku schází v pondělí 8. srpna a bude jej tak čekat osm týdnů společné přípravy před vstupem do nového ročníku Kooperativa NBL. Všichni cizinci se k týmu připojí v průběhu srpna. První přípravný zápas je naplánován na sobotu 20.8., kdy Děčín bude hostit polský Górnik Walbrzych. Termíny dalších přípravných utkání budou oznámeny v příštích dnech.

Zdroj: BK Děčín