Rubriky
Zprávy

Nový most se kvůli rekonstrukci částečně uzavře od 7. března. Jak se bude jezdit?

V pondělí 7. března dojde k částečné uzavírce Nového mostu. Ředitelství silnic a dálnic totiž bude rekonstruovat jeho severní část. Pro řidiče to znamená dopravní omezení.

Jak se tedy bude jezdit?

Otevřena zůstane celá jižní část mostu, kde se bude jezdit jedním pruhem tam a druhým zpět.

Pokud se vydáte po Novém mostě z Podmokel směrem na Benešovskou ulici, pojedete po jižní části jako dosud, ovšem pouze pravým jízdním pruhem. Budete moci odbočit na sjezd na Staré Město. Naopak nebude možné využít nájezd na Kamenickou ulici. Na tu najdete až z Benešovské ulice, a to Lipovou ulicí.

Je třeba také počítat s tím, že část Kamenické ulice bude jednosměrná. Pokud pojedete z centra města nahoru na Kamenickou ulici, také budete muset odbočit na Benešovskou ulici a teprve z ní na Kamenickou ulici budete moci najet.

V opačném směru bude situace komplikovanější. Z Kamenické ulice se nájezdem na Nový most také nedostanete, budete muset sjet Příkrou ulicí na Benešovskou a najet na Nový most tudy. Směrem do Podmokel se pojede po jižní části mostu opět jedním pruhem. Z tohoto směru nebude možné odbočit na Staré Město.

Ve chvíli, kdy přejedete Nový most, vás již žádné omezení nečeká. Na konci mostu budou rozebrána svodidla, čili bude možnost pokračovat přes Vilsnickou spojku směrem na Ústí nad Labem, sjet na kruhový objezd u Lidlu anebo odbočit doprava na nábřeží.

Pokud pojedete z Ústí nad Labem po Vilsnické spojce, musíte nejprve sjet na kruhový objezd u Lidlu a poté znovu najet na Nový most a pokračovat směrem na Benešovskou. Toto opatření je stejné jako na podzim, kdy byla uzavřena jižní část mostu.

Najet na Nový most budete moci také z Ústecké ulice, na tom se nic nemění.

Na Nový most budete moci najet také z kruhového objezdu u Benziny, ale pouze směrem na Benešovskou ulici, nikoliv nájezdem směrem do Podmokel. Tento nájezd bude po dobu rekonstrukce uzavřen.

Zdroj: Magistrát města Děčín