Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Vykradené nemovitosti
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se ve Varnsdorfu vloupal do rodinného domu, kde odcizil notebook, dva tablety a fotoaparát. Škoda byla vyčíslena na šest tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za které hrozí zloději v případě dopadení až tříleté vězení.

K dalšímu vloupání do nemovitosti došlo ve Velkém Šenově, kde neznámý zloděj vykradl rekreační chatu. Odnesl si televizor, dva set-top boxy a aku šroubovák, majitel vyčíslil škodu na více jak osmnáct tisíc korun, také v tomto případě je případ vyšetřován jako krádež a porušování domovní svobody.

 

Nechal si cizí peněženku
Z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý neznámý lapka, který v Děčíně využil příležitosti a vzal si peněženku, kterou majitelka zapomněla na pultu v pekárně. Kromě peněz a dokladů měla uvnitř i platební karty, pokud se podaří pachatele vypátrat, hrozí mu až dvouleté vězení.

 

Krádež kol
Dvě horská kola zmizela z kočárkárny v suterénu panelového domu v Mikulášovicích, kam se v uplynulých dnech vloupal neznámý zloděj. V krádeži mu nezabránil ani zámek, kterým byla kola zajištěna, ten si s sebou odnesl také. Škodu oznamovatel vyčíslil na více jak devatenáct tisíc korun, po odcizených kolech i zloději, kterému hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, policisté pátrají.

2. listopadu 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence