Rubriky
Sport Zprávy

Změny v kádru BK Děčín

Vedení děčínského klubu reaguje na aktuální situaci, což obnáší zásahy do hráčského kádru. Na pozici křídla / rozehrávače přichází čtyřiadvacetiletý Američan Ty Charles Nichols.

Nichols absolvoval Keene State College, kde se stal historicky nejlepším střelcem týmu „Sov“ ve třetí divizi NCAA – v posledním roce dosahoval průměrně dominantních 27 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí. Následně na dva roky zamířil do kosovského celku KB Ponte Prizren (během druhé sezóny stihl ještě devět duelů za konkurenční Vellaznimi Gjakove. Tuto sezónu se i přes námluvy v Albánii nakonec vrátil do Prizrenu, avšak tentokrát s tzv. „otevřeným“ kontraktem, aby mohl v případě zajímavé nabídky odejít. Nabídka přišla od Děčína, a tak Ty po třech úvodních duelech (průměry 22 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí) přestupuje na sever Čech.

Stihnou-li se všechny formality, měl by 190 cm vysoký Američan nastoupit už proti USK Praha ve středu 13.října v rámci 7. kola Kooperativa NBL.

Lukáš Houser„Od zranění kapitána Pomiho jsme v permanentním procesu vybírání možných posil. V tuto chvíli se podařilo realizovat příchod Tye a věříme, že na středu už bude připraven do hry. Je v tréninkovém i herním rytmu, je rád za příležitost nastoupit v lepší lize, než doposud působil a reference na něj máme velmi slušné.“

Nejde však o jedinou změnu, k níž v týmu dochází. Vedení klubu ukončilo spolupráci s českou dvojicí Eda Kotásek a Jakub Skalička.

Lukáš Houser„Po konci kariéry našich bývalých klíčových a dlouholetých hráčů jsme se pro přestavbu týmu rozhodli pro mladé hráče a dlouhodobou práci. Současná situace nás však nutí udělat změny. Určitě se nechceme odklánět od naší filozofie, ale v tuto chvíli potřebuje tým okysličit a to beze změn prostě nejde..“

Oběma hráčúm přejeme mnoho štěstí v další kariéře i v osobním životě a děkujeme za jejich výkony a čas strávený ve válečnickém dresu.

Vedení klubu i nadále intenzivně pracuje na dalších krocích k posílení kádru.

Zdroj: BK Děčín