Rubriky
Dětem Kultura Zprávy

Festival pouličního divadla proběhne 3. a 4. září

Pohádky, koncerty či one man show. To vše přinese Festival pouličního divadla, 10. ročník Memoriálu Karla Jarolíma, který se bude v Děčíně konat ve dnech 3. a 4. září. Akci v Křížové ulici pořádá Městské divadlo Děčín a statutární město Děčín.

„Festival pouličního divadla je v Děčíně již tradiční akcí, letošní program je opět velmi pestrý včetně zahraničního zastoupení mezi účinkujícími. V rámci rozvolnění město vítá takovou akci a podporuje ji. Osobně si v krásném prostředí Křížové ulice nenechám uniknout koncert Orana Etkina,“ říká náměstek primátora města Martin Pošta, který má ve své gesci kulturu.

Festival pouličního divadla začne v pátek 3. září v 17:30 hodin koncertním setem Tomáše Kostky a Ivy Šulcové.

V 18:30 proběhne loncert mistrného newyorského jazmana, vynikajícího klarinetisty a držitele ceny Grammy – Orana Etkina. Oran Etkin ve svých kompozicích spojuje prvky jazzu a hudby jiných kontinentů, především Afriky.

Od 20 hodin pak naváže představení Domácí@štěstí.hned s Davidem Suchařípou, Michaelou Dolinovou a Ivou Hüttnerovou. Diváci se mohou těšit na příběh, kdy do domácnosti vtrhne hospodyně z agentury Domácí štěstí, aby jim udělala vítr v kuchyni i ve vztahu.

V sobotu 4. září program startuje již ve 13 hodin. Na své si přijdou také děti, pro ně jsou přes den připraveny pohádky. Jako první ve 13 hodin O pračlovíčkovi, v 15 hodin pak Kouzelný zvon a v 16:45 se mohou těšit na pohádku Dlouhý široký i bystrozraký.

Mezi pohádkami proběhne ve 14 hodin koncertní set Tomáše Kostky a Ivy Šulcové, v 15:45 se pak děčínskému publiku představí Scott Ibex se svým koncertem. Scott je zpěvák, multiinstrumentalista a světoběžník původem z NY, který se usadil v Rumburku. Svůj koncertní set pak zopakuje ještě jednou, a to v 17:45.

Láska za koronu. To je název představení olomouckého divadla Tramtárie, které začíná v 18:30. Jedná se o výsostně aktuální komedii o době, ve které žijeme, době, ve které je nám ne vždycky do smíchu.

Kdo má rád Ondřeje Rumla, měl by do Křížové ulice dorazit ve 20 hodin na
One man show Nahubu. Jedná se o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem. Nejedná se o klasické hudební vystoupení, ale spíše o unikátní a zábavné propojení divadla a hudby.

Vstup na všechny akce je volný. Začátky jednotlivých představení jsou orientační.

Zdroj: Magistrát města Děčín