Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Muž prodával pervitin
Děčínští kriminalisté obvinili z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 33letého muže, který je podezřelý, že po dobu několika let prodával dalším osobám drogu známou jako pervitin. Policisté zadokumentovali nejméně sto jednotlivých prodejů, obviněný, kterému hrozí až pětileté vězení, je trestně stíhán na svobodě.

Vybral peníze z cizího účtu
Z přečinů krádeže ve stadiu pokusu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se bude zodpovídat 47letý muž, který je podezřelý, že si dosud přesně neustanoveným způsobem opatřil platební kartu poškozené seniorky.

S pomocí karty pak provedl několik výběrů hotovosti z bankomatu, čtyřikrát se mu peníze vybrat podařilo, poslední pokus vybrat dva tisíce byl z důvodu blokace karty neúspěšný. Podle oznamovatelky z účtu zmizelo osm tisíc korun, muži hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.

Manželé kradli hlavně alkohol
Policisté z České Kamenice sdělili podezření z přečinu krádeže manželskému páru, který před několika dny odcizil v supermarketu alkohol za téměř čtyři tisíce korun. O pět dnů později ukradli ve stejné prodejně alkohol, vrtačku a kosmetiku za více jak čtyři tisíce korun, když z obchodu bez zaplacení zboží odcházeli, žena napadla pracovnici ostrahy, která se ji pokusila zadržet. Muži, který už má za sebou více jak dvě desítky odsouzení, hrozí v krajním případě až tříleté vězení, jeho žena by mohla strávit za mřížemi až dva roky.

25. srpna 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence