Rubriky
Kultura Zprávy

Program ROGALO DC na září 2021

5. 9. 2021
15.00
– Báry – kapela vznikla původně jako výhradně dívčí. Během let se zde vystřídalo mnoho muzikantů, ale základní image kapely – trojhlasný vokál, doprovázený akustickými nástroji, je stále stejný. Současná sestava je pětičlenná : Bára Vinická (kytara, zpěv), Lenka Jandová (housle a zpěv), Iveta Dolanová (basová kytara), Patrik Holeček (mandolína a zpěv). Kapela hraje převážně převzaté skladby s českými (často vlastními) texty a pokud bychom ji opravdu chtěli zaškatulkovat, hrají country, bluegrass a folk.

16.00 – Jiný člověk – jeden z hudebních počinů Milana Junáška z Kralup. Nefolkový písničkář s vlastní tvorbou a často existenciálně laděnými texty.

17.00 – Tribubu – živá show této trojice je nesmírně inspirující a dynamická. V kapele se sídlem v Německu hrají : Lucas (Španělsko – kytara, zpěv), Dani (Španělsko – percusse a zpěv) a Brahima (Pobřeží slonoviny – ballafon a djembe). Tuto trojici si rozhodně nenechte ujít, jedná se o jeden z vrcholů celé sezóny! Budete nadšeni jejich hudbou, která v sobě mísí prvky rumby, afrického beatu, country-folku a blues. A hlavně Vás roztančí.

12. 9. 2021
15.00
– Čardáš klaunů – hudební skupina z Jihlavy je neobvyklá tím, že v ní všichni čtyři muzikanti zpívají. Autorem většiny textů je skladatel, zpěvák  a kytarista Martin Kučera. V dubnu 2019 kapela vydala své debutové album „Dvě tváře“.

16.00 – Artmosféra – pop-rocková skupina z Lysé nad Labem vznikla v r. 2011. Má za sebou zajímavou spolupráci s Českou televizí (seriál Kukačky) i s televizí Seznam (projekt Srdcerváči). Mezi kmotry jejich CD „Červenej nos“ patří i Ondřejové Soukup a Brzobohatý. Kapela úspěšně účinkovala na všech největších českých festivalech.

17.00 – Saiwala – hudební projekt Stanislava Stejskala, kytaristy, skladatele a zpěváka a dále učitele alikvótního zpěvu. Poměrně početná parta má svůj hlavní stan v Žatci a nedávno vydala CD Rainbow Garden Ball. Vyznačuje se pestrostí melodií a žánrově nezařaditelného celku. Určitě však staví na příjemných melodiích a stejně příjemných vokálech.

19. 9. – Tyršův Děčín

15.00 – U-style – kapela, kterou v Děčíně zřejmě nemusíme vůbec představovat. Pěvecké duo Stáňa a Frank mají kolem sebe šikovné muzikanty a šestičlenná skupina má plný a profesionální zvuk. Jejich vystoupení nikdy nezklame a vždy přitáhne do hlediště velkou řádku příznivců. Country-rock.

16.30 – Šoulet – na stránkách této vynikající a svěží kapely najdete následující text : „Šoulet, toť zběsilá konfrontace blazeovaně umanuté klasické hudby s nejhorší tradicí české dechovky, mísící se s vůlgaritou a hrubostí toho nejzkaženějšího punku odlehčeného trampským sentimentem. To vše Šoulet interpretuje prostřednictvím nevýrazných a naprosto zaměnitelných nástrojů hoboje a fagotu, za pomoci artmických bicích nástrojů, strojově nepřesné tuby, bezkrevného a neslyšného ukulele a jen obtížně snesitelného kvílení houslí. Dohromady tak vzniká zcela tuctový styl zvaný polka-punk.“

18.00 – Gaia Mesiah – rocková legenda s energeticky maxi výživnou hlavní zpěvačkou Markou Rybin v čele. Tři ženy a jeden baskytarista (Josh Stewart) jedou na pódiu opravdu nadoraz. Bicí – Misha Moravcova, Katka „Morella“ Pelisková – kytara. Typické přísné kytarové rify, ostré bicí a občasný metalový chraplák jsou poznávacím znamením kapely stejně jako pódiová živelnost. Kapela založily spoluhráčky ze skupiny Panika Misha s Morellou v r. 2000. O rok později se k nim přidala Marka a Josh. Fakticky se kapela v r. 2008 v tomto složení rozpadla odchodem zpěvačky Marky. Po pokusu o reinkarnaci v r. 2009 se zpěvákem Viktorem Dykem a novým baskytaristou Jirkou Tille (Kurtyzány z 25. Avenue) se kapela opět rozpadá v r. 2011. V r. 2016 se opět dává dohromady v sestavě s Markou a z Austrálie přiletěl i Josh. Po původně plánovaných třech koncertech kapela nakonec odehrála koncertů deset a domluvila se na spolupráci i do budoucna.

Koncert poslední kapely letošního Rogala určitě stojí za Vaši návštěvu! 

Zdroj: idecin.cz