Rubriky
Zprávy

VYJÁDŘENÍ primátora města Děčín Jiřího Anděla k bleskovým záplavám

Vážení spoluobčané,
nedosti na tom, že nás více než rok sužuje a omezuje naše životy epidemie. S porozuměním a solidaritou jsme přijali zprávu o škodách na životech, zdraví a majetku občanů a obcí, postižených řáděním hurikánu. Nabídli a poskytli jsme pomoc. To jsme stále ještě netušili, že také nás a naše nejbližší sousedy překvapí přívalový déšť takové intenzity, že na vodní živel budou krátká veškerá protipovodňová opatření, která se po zkušenostech s povodněmi za nemalé peníze vybudovala.
Z normálně tenkých potůčků a říček se během krátké chvilky staly během soboty běsnící řeky, protékající Vašimi domy, byty, podniky, zahradami, ale také devastující infrastrukturu města. Během několika hodin se staly cesty a ulice nesjízdnými, přišly o už tak nevalné povrchy, přestala téci pitná voda, na některých místech bylo třeba odpojit elektřinu. Nefunguje kanalizace, nesmírně nám opět vodní živel zkomplikoval naše cesty do práce, k našim blízkým… Dovolte, abych vyjádřil účast všem, které postihla tato živelná pohroma přímo, a také všem ostatním, kteří doufali, že po covidu se začneme vracet k normálnímu životu. Uděláme všechno proto, aby bylo možno co nejdříve alespoň provizorně fungovat.
Město, ve kterém žijete, Vás nenechá bez pomoci! Neváhejte se na nás obracet. V příštích dnech nás čeká spousta práce a starostí, ale věřím, že ve spolupráci se záchrannými složkami a ve vzájemném souladu se město Děčín znovu nadechne. Začínáme zjišťovat škody, řešit, jak je odstranit co nejrychleji. Přeji nám všem, abychom nepřišli o nikoho z blízkých a vše přečkali hlavně bez újmy na zdraví.
Hodně sil a trpělivosti, přátelé!
Jiří Anděl, primátor