Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Mladík se projížděl na skútru, ač měl soudem vyslovený zákaz řízení
V sobotu během kontrolní činnosti si hlídka strážníků všimla řidiče malého motocyklu, který projel v ulici Labská zákaz vjedu mimo zásobování. Pro podezření z přestupkového jednání se strážníci rozhodli motocykl zastavit a u řidiče provést kontrolu. Lustrace však prokázala, že muž, který řídil skútr, má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Jakoby toho nebylo málo, následná kontrola prokázala, že registrační značky, které byly namontované na motocyklu, byly odcizeny v Belgii. Díky těmto závažným proviněním ze strany mladého řidiče byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si celou věc převzala k následným úkonům.

Muž podával alkohol dětem
V neděli hlídka strážníků řešila případ, kdy muž v místní večerce koupil dvoulitrovou PET lahev piva se kterou si posléze sedl na podezdívku plotu základní školy Vojanova a s jejím obsahem se začal dělit s přítomnými dětmi. Na skutečnost, že v tamním okolí se pohybují dva mladí chlapci, strážníky upozornil náhodný svědek. Hlídka se na místo události dostavila během několika minut a ihned po příjezdu bylo z nejisté chůze dětí patrné, že oznámení se zakládá na pravdě. Dechová zkouška u dvou chlapců prokázala bezmála jedno promile alkoholu v dechu. Muž se k věci doznal. Pro podezření z trestného činu hlídka na místo přivolala kolegy od Policie České republiky a celou věc jim předala k dalším úkonům.

Sprejer skončil v poutech
Při kontrolní činnosti hlídka strážníků zajistila osobu sprejující na protipovodňovou stěnu v ulici Labská. Sprejer byl přistižen a zadržen přímo na místě z důvodu podezření ze spáchání trestného činu. Zadržení se neobešlo bez použití donucovacích prostředků z důvodu agresivního chování zadržené osoby. Zákroku byl přítomen i další muž, který hlídku začal slovně urážet nadávkami „gestapáci, nemáte na to právo“. Nevhodné chování svědka se vyhrotilo do podoby, kdy hlídka musela zasáhnout a použít donucovací prostředky i proti tomuto muži. Chování obou osob bylo zadokumentováno a záležitost byla předána Policii České republiky.

Zdroj: MP Děčín