Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Z lesa zmizely sítě
O tom, že se krade snad opravdu vše, se v uplynulých dnech přesvědčili varnsdorfští policisté. Na základě přijatého trestního oznámení prověřují krádež dvou insekticidních sítí, které slouží k ochraně dřeva proti podkornímu a dřevokaznému hmyzu. Sítě zmizely z lesa v blízkosti kopce Špičák, škoda byla vyčíslena na téměř třináct tisíc korun, zloději hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

Ve výkopu byla munice a granát
Policisté z Benešova nad Ploučnicí byli ve středu odpoledne přivoláni k nálezu předmětů připomínajících munici, které byly objeveny během výkopových prací. Místo hlídka zajistila proti vstupu neoprávněných osob a byl přivolán pyrotechnik, který z výkopu zajistil nízko rážnou munici a jeden granát RG F1, které převezl k cílené likvidaci (foto viz níže).

V případě nálezu jakékoliv munice by s ní neměli lidé v žádném případě manipulovat a ihned kontaktovat policii. Místo nálezu je vhodné viditelně označit, například igelitovou taškou, nebo částí oděvu, zamezit vstupu dalším osobám a do příjezdu policie zůstat v bezpečné vzdálenosti.

Krádež spojleru
Šedesátitisícovou škodu způsobil neznámý zloděj, který v Rybništi odcizil plastový boční spoiler z odstaveného tahače. Policisté případ prověřují jako přečin krádeže a po pachateli, kterému hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, pátrají.

 

14. května 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence