Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Z domu zmizela okna
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v katastru Jiřetína pod Jedlovou vnikl do bytového domu v rekonstrukci. Z objektu pak demontoval a odcizil pět plastových oken, škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, zloději hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

Okradl svou matku
Vlastní matku okradl během návštěvy 40letý muž, který jí odcizil mobilní telefon v hodnotě dva tisíce korun. Povedený syn, který už má s pácháním trestné činnosti zkušenosti a byl za ni i odsouzen, se ale tentokrát trestu vyhne. Poškozená totiž využila svého práva a nedala souhlas s trestním stíháním syna, policisté proto případ odložili.

Vykradený zahradní domek
Z přečinu porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který v Jílovém vnikl do zahradního domku. Odcizil z něj elektrickou brusku a elektrickou troubu, celková škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun. Policisté nyní po odcizených věcech i zloději, kterému hrozí v případě dopadení až dvouletý trest odnětí svobody, pátrají.

Vloupání do sklepa
Jízdní kolo a několik lahví vína ukradl neznámý zloděj, který se v Děčíně vloupal do sklepní kóje. Poškozený vyčíslil škodu na více jak dvacet tisíc korun, policisté případ prověřují jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

30. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence