Rubriky
Kultura Zprávy

Zámek Děčín nabízí návštěvníkům únikovou hru

Můžete se těšit na příběh o tajemném rytíři Zikmundovi Děčínském z Vartenberka, který vás zavede až do dob konce křižácko-husitských válek. Podaří se vám nalézt rytířem ukryté relikvie?

Zikmund Děčínský z Vartenberka nebyl zrovna spolehlivý a věrný přítel. Vždy se přiklonil na stranu toho, kdo mu přinášel větší užitek. Chvíli stál po boku křižáků, poté husitů, aby nakonec svůj plášť opět převlékl za ten s křížem….Nikdo u něj nevěděl, na čem je, a Zikmund si tak lstivě ale nenápadně u každé strany přilepšoval. Během válek si ani husité, ani křižáci nestihli povšimnout, že jim zmizely relikvie pro ně nejcennější. Oběma znepřáteleným stranám je jasné, odkud vítr vane a kdo jediný to mohl mít na svědomí. Uvrhují Zikmunda do žaláře, ale ten mlčí. Ve svých komnatách má vše pečlivě skryto a zabezpečeno, a tak relikvie nejsou k nalezení. Proto jste byli povoláni vy, Zikmundovi potomci, abyste zařídili včas vrácení relikvií, než dojde k naplnění výhrůžek o vyhlazení Zikmundova rodu……

Nejčastější dotazy

Co je to úniková hra?
Úniková hra (neboli únikovka, escape game, exit game, escape room či exit room) je sofistikovaná, adrenalinová zábava, při které se v týmu necháte dobrovolně uzavřít/uzamknout do místnosti, přičemž cílem hry je dostat se z místnosti ven pomocí nalézání nejrůznějších indicií, řešení hádanek, rébusů, logickým uvažováním a týmovou spoluprací. Vše je však v určitém časovém limitu.

Pro koho je hra určena?
Hra je určena pro skupiny 2 – 6 hráčů. Je vhodná pro rodiny s dětmi (doporučujeme od 10 let), partu kamarádů, ale i kolegy z práce např. v rámci teambuildingu. Únikovka je ideální příležitostí pro originální oslavu narozenin, rozlučku se svobodou, rande, milovníky společenských nebo historických her apod.

Je to bezpečné?
Bezpečí našich návštěvníků je pro nás velmi důležité. Prostory jsou zkolaudovány pro možnost hraní únikových her a jsou v souladu s protipožárními bezpečnostními opatřeními.

Jak hrát?
Nejlepším způsobem, jak uniknout včas, je zejména komunikací a spoluprací se svými spoluhráči. Využitím postřehu a důvtipu postupujte jednotlivými úkoly, a hlavně se dobře bavte!

Co je zakázáno?
Před zahájením hry vás room master (správce hry) seznámí s pravidly. Důležité je při řešení úkolů nepoužívat násilí, a také doporučujeme (pro autentický zážitek) nevyužívat ani mobilní zařízení.

Co když si nebudeme vědět rady?
Můžete využít nápovědy room mastera, který vás po celou dobu hry monitoruje a je možné s ním komunikovat.

Kdy a kam máme přijít?
Kvůli návaznosti rezervovaných termínů vás prosíme, abyste se dostavili na místo konání minimálně 15 minut před začátkem hry. Přineste si s sebou doklad o rezervaci termínu a úhradě, které je nutné předložit obsluze. Pokud jste si zvolili platbu v hotovosti, uhraďte vstupné na pokladně zámku. Najdete nás na adrese Dlouhá jízda 1254/11, Děčín

Co když se zpozdíme?
V případě, že se stihnete dostavit do 15 minut po zahájení rezervovaného termínu, můžete hru dohrát v čase zkráceném o vaše zpoždění. Pozdní příchody déle jak 15 minut po zahájení času hry již nejsou přípustné a váš termín propadá.

REZERVACE

Další info: www.zamekdecin.cz/uvod-unikova-hra

Zdroj: www.zamekdecin.cz