Rubriky
Kultura Sport Turisti Zprávy

Děčín ožívá, část slavností se přesouvá na září

Protože poslední týdny dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření vyhlášených kvůli koronaviru, život se postupně vrací k normálu. Společenský a kulturní život ožívá postupně také v našem městě. Otevřena je zoologická zahrada, muzeum, expozice Rajské ostrovy, připravuje se letní kino na zámku – a město plánuje také slavnosti.

Právě naše největší akce – městské slavnosti – v květnu proběhnout stejně jako minulý rok nemohly. Část z jejich programu se proto odehraje v září.

„Září bude opravdu nabité akcemi. Proběhne například Festival pouličního divadla, floristická soutěž Děčínská kotva či Adrenalin Challenge,“ vypočítává seznam akcí náměstek primátora pro kulturu Martin Pošta.

První víkend po prázdninách ožije také zámek, a to díky Slavnostem vína, které částečně nahradí historické trhy májové.

K září neodmyslitelně patří také Tyršův Děčín. Ten je letos naplánovaný na víkend 17. až 19. září, těšit se můžete například na Sokol Raptor, Stezku odvahy, Běh Dlouhou jízdou, Tyršovu stezku, Tyršfest, Spotovní louku, Spartan Workout a také tradiční pietní akt u sochy Dr. Miroslava Tyrše.

Řada akcí se ale odehraje dříve než v září. Pokud vláda nevyhlásí přísnější opatření, začne poslední květnovou neděli 30.5. série koncertů na Smetanově nábřeží Rogalo DC. A připravují se i další akce.

„V současné době upřesňujeme kalendář jednotlivých akcí. Kromě Rogala DC ani letos lidé nepřijdou v červenci a srpnu o Letní kino na zámku, navíc připravujeme plán podpory rozjezdu sportu a kultury poté, co dojde k rozvolnění,“ dodává Martin Pošta.

Naopak oblíbený ohňostroj se město rozhodlo letos zrušit.

„Myslím, že je zcela nereálné uspořádat za současné situace takovou akci, která pokaždé přiláká tisíce diváků. Nedovedu si představit, jak bychom zajistili všechna opatření. Prosím o pochopení, počkejme si na ohňostroj do května příštího roku, kdy pevně věřím, že se slavnosti budou konat v takové podobě, jak jsme byli zvyklí, včetně Labefestu,“ doplnil náměstek primátora.

Zdroj: Magistrát města Děčín