Rubriky
Sport Zprávy

Vedení děčínského klubu se podařilo před vrcholem sezóny posílit tým o podkošového hráče

Craig Osaikhwuwuomwan je nizozemský basketbalista a přichází vyztužit válečnickou sestavu do konce aktuálního ročníku, kde bude Děčín ve dvou zápasech předkola bojovat o účast ve čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL. O soupeři v předkole rozhodnou dvě poslední kola nadstavby A2, v nichž se kromě domácího souboje Válečníků s Královskými Sokoly (středa 14.4. v 18:00, přenos od 17:40) a zápasu na palubovce Svitav (sobota 17.4. v 17:00), sehrají ještě duely (ve středu Svitavy-Ústí a v sobotu Ústí-Hradec).

Třicetiletý pivot s krkolomným příjmením by měl nastoupit již ve středečním duelu proti Hradci Králové. Bývalý mládežnický reprezentant v letošním ročníku nastupoval v dresu Leeuwardenu, kde strávil většinu své kariéry. Zahraniční zkušenosti nabyl Craig v britském Plymouthu, gruzínském Rustavi a německé Bochumi. V rodném Nizozemsku kromě pěti ročníků v Aris Leeuwarden, nastupoval v nejvyšší lize také v dresu Nijmegenu, Groningenu a Zwolle. Statisticky nejpovedenější ročník byl ten nedokončený minulý, kdy dosahoval průměrů 11,1 bodu a 8,6 doskoku na zápas. Nový děčínský dlouhán nakukoval v letech 2011, 2013 a 2014 i do seniorské reprezentace Nizozemska.

Craig je 211 cm vysoký, atleticky vybavený pivot se schopností důrazného zakončení v prostoru kolem koše, ale má také slušnou střelu ze střední i trojkové vzdálenosti. Klub na něj obdržel slušné reference z národního týmu, samotný hráč je velmi vděčný za možnost hrát ještě letos soutěžní utkání. Po zmařených téměř dokončených dvou posilách hledali Válečníci další možnou variantu, která by odpovídala požadavkům i možnostem a byla rychle realizovatelná. S Craigem, jehož otec a tím i příjmení pochází z Nigérie, bylo nalezeno rychle a korektně řešení, které může být prospěšné pro obě strany.

Generální manažer Lukáš Houser uvedl: „Pod košem, kde jediným typickým centrem je Pavel Grunt, máme slabé místo celou sezonu. Snažili jsme ho zacelit Nikolou Ščekičem. Toho měl po jeho onemocnění COVIDEM-19 nahradit  Nemanja Bezbradica z BK Olomoucko. Ten, prý po neshodách se svým předešlým klubem, již podepsanou hráčskou smlouvu nedodržel. Dalším hráčem měl být Mikolaj Witlinski z týmu polské nejvyšší soutěže Asseco Gdynia. Den před odjezdem do Děčína však také nemocněl COVIDEM-19. Nakonec tak těsně před koncem přestupního období dorazí Craig Osaikhwuwuomwan. A my chceme tímto krokem jasně říct, že boj o PLAY-OFF nevzdáváme!“

Craig Osaikhwuwuomwan ke svému příchodu řekl: „Především bych chtěl poděkovat organizaci a trenérům za možnost být součástí týmu. Jsem z toho nadšený a těším se na spolupráci s novými spoluhráči a trenéry. Přál bych si, abych se mohl těšit i na fanoušky v hale… Budeme tvrdě pracovat a pokusíme se něco dokázat!“

Trenér Tomáš Grepl dodal: „Jsme rádi, že po enormním úsilí ze strany vedení klubu se povedlo přivést posilu pod koš. Craig je hráč na pozici 4/5 a my všichni doufáme, že se co nejrychleji začlení před vyvrcholením letošní sezóny.“.

Zdroj: BK Děčín